| Anonim7hhsh a întrebat:

Deci fix acum o luna m-am mutat la o scoala noua si deja m-am indragostit de un coleg de-al meu. El e foarte dragut si e cel mai destept din clasa, dar asta nu conteaza. Nu stiu daca mi se pare mie sau chiar asa e, dar se uita tot timpul la mine si azi cred ca m-a strigat de trei ori si eu m-am intors si l-am intrebat ce vrea si nu a zis nimic pentru vreo 3 secunde, gen a zis doar aaaaaa... si apoi a zis ca nu-i nimic. Si mereu cand trece pe langa mine ma bate usor pe umar si apoi pleaca foarte repede ca sa nu imi dau seama ca el a fost. Acum cateva zile vorbeam cu o prietena de la mine din clasa si am zis eu ca nu e nici un baiat dragut si ea aproba, si apoi am intrebat-o eu cine i se pare cel mai dragut din clasa si zice ea ca niciunul nu e dragut, si apoi o intreb eu cum i se pare tipul ala si zice ea ca nu i se pare dragut deloc si ca sunt doar prieteni, dar azi, cand mergeam spre statia de autobuz, el ii cara ghiozdanul. Acum nu stiu nici eu ce sa mai zic pentru ca el e foarte dragut cu toate fetele dar nu in genul ca se da la ele sau ceva, pur si simplu, asa e el, si nu pot sa imi dau seama daca ma place. Nu am mai avut prieten pana acum, nici el nu a mai avut prietena pana acum si m-am gandit la cateva metode prin care sa il "abordez", dar mi-e frica sa nu il sperii, pentru ca el e destul de timid. Ajutooor!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguta,
Din ce-ai povestit, acest baiat a fost invatat de Mami si de Tati sa se poarte frumos cu fetele.
Eu te sfatuiesc sa stai linistita, cum au venit aceste sentimente au sa si fuga, nu trebuie sa te gandesti pana acolo sa vorbesti cu el, incearca pe cat posibil sa nu-ti faci prieten din propria clasa c-o sa-ti faci singura probleme, dupa ce va despartiti o sa-ti fie greu sa-l tot vezi in fiecare zi.
Bafta!

| Anonim7hhsh explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca o sa imi fac singura probleme, dar le fac pe proprie raspundere. Daca poti sa ma ajuti, merita sa il abordez? Si daca da, cum? Suntem deja prieteni, dar nu vreau sa devenim chiar cei mai buni prieteni, pentru ca dupa va deveni ciudat.

| Gabi_YT_Here_1994 a răspuns (pentru Anonim7hhsh):

Nu stiu ce sa spun despre asta, nu as vrea sa ma bag. pentru ca mereu cand am ajutat o persoana tot eu am ramas fara prietenwinking si el cu ea. csf

| Gabi_YT_Here_1994 a răspuns:

... prin asta trec si eu cu o fata. :/ scuze nu stiu sa raspund, si nu stiu de ce am impartasit asta. in fine scuze de deranj #Respect

| Anonim7hhsh explică (pentru Gabi_YT_Here_1994):

Te inteleg, nu.i nimic. Vrei sa imi povestesti pe privat?

| Gabi_YT_Here_1994 a răspuns (pentru Anonim7hhsh):

Sunt pervers. si daca vrei sa vorbim, ma dau la tine laughing)

| Anonim7hhsh explică (pentru Gabi_YT_Here_1994):

Nu-i problema. Si-asa locuim la 2000 de km distanta. Eu stau in Germania, asa ca n-ai sanse.

| Gabi_YT_Here_1994 a răspuns (pentru Anonim7hhsh):

E bun