| Roxidd19 a întrebat:

Heii! Imi place de un baiat si nu stiu cum sa-i spun asta...Sun timida si si el e putin timid... se uita insistent la mine, imi zambeste si cand ramanem singuri tot vrea sa ma ia de mana.Credeti k ma place? Ce ar trebui sa fac? FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Pai, daca il placi, ce te opreste sa il iei tu de mana? Poate asa va prinde si el un pic de indrazneala. Probabil ca el e un baiat cu bun simt si nu e sigur pe sentimentele tale fata de el si nu ar vrea ca vreun gest de-al lui sa fie interpretat gresit de catre tine.Si asta il blocheaza. Fa tu primul pas, mai ales daca ne marturisesti ca iti place de el. Bafta!

| Roxidd19 explică (pentru noktambul):

Mersii mult :*. Meriti fundita happy. Azi cand intra pe mess ce i-as putea spune pe mess imi tot pune :*? adica I-am mai spus unui baiat ca-l plac si nu amai vb cu mine si imi e frica sa nu se intample la fel.

| noktambul a răspuns (pentru Roxidd19):

Pai, nu-i spune ca il placi. Asta, cred, ca si el si-a dat seama de asta. Indiferent de ce baga el pe mess, tu propune-i o intalnire. La un suc, la o plimbare, la un film... Stii tu la ce.Si, atunci cand veti fi doar voi doi, iti vei da seama din comportamentul lui ce fel de baiat este si daca merita sa iti "investesti" sentimentele in el. Ti-e frica sa nu ti se intample ceea ce ti s-a mai intamplat? Nicio problema daca ai capul pe umeri si tu esti persoana din relatie care hotarasti cum se va desfasura relatia in continuare. Tu initziezi relatzia, tu ai controlul, asa ca nu ai la ce sa te temi. Incaodata : Bafta!

| Roxidd19 explică (pentru noktambul):

Mersii mult mult :*

5 răspunsuri:
| jasmine11 a răspuns:

Pai... incat iti zambeste si vrea sa te ia de mana, cu siguranta te place, acum nu stiu cum sa procedezi, deoarece esti fata, si baiatul ar trebui sa faca primul pas intotdeauna, daca nu o sa fi considerata o disperata, ceea ce nu e frumos. daca nu ai curaj sa vb cu el in fata, trimite-i un biletel si intreaba-l daca te place, si de acolo in colo lasa-l pe el sa continue

| vipande11 a răspuns:

Da te place. Dar lasati timiditatea asta ca nu ajuta si nu face uh primul pas. Zambestei bagate in seama cu el cauta un subiect dar nu unu penibil ceva la care sa stie si el sa zica ceva. Si zambestei tot timpul privestel insistent si lasa-l pe el sa faca primul pas ca daca te place o va face. Sper ca ti-am fost de folos BAFTA