| Anaysa26 a întrebat:

Heii, poate face rău ejacularea vaginală mereu? Precizez că aș dori să rămân. Am citit pe net că pot face infecții dacă e prea des.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu face rau, ca asa este normal, iar daca esti casatorita si decideti de comun acord sa vreti un copilas, chiar este normal sa faceti sex zilnic sau cat mai des posibil, ca sa nu ratati perioada ovulatiei ca sa poti ramane gravida.

| Anaysa26 explică (pentru Violleta2022):

Ok mulțumesc frumos, e posibil să simți ceva când se implantează sarcina?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anaysa26):

Nu, asta este imposibil la implantare, fiindca ovulul fecundat este in stare CELULARA si nu poti sa simti nimic.
Primele simptome pot apare dupa 3 saptamani de sarcina, cand apare: greata, varsaturile si ameteli usoare, dar atentie, nu la toate femeile insarcinate, depinzand de fiecare corp im parte sau de tipul de sarcina pe care-l au.

| Anaysa26 explică (pentru Violleta2022):

Asta scrie pe internet.6-10 zile de la concepție: implantarea ovulului fertilizat poate duce la crampe și sângerări. 7-14 zile de la concepție: sânii sunt mai grei, plini și mult mai sensibili, uneori dureroși. 7-14 zile de la concepție: apar oboseala și epuizare, cauzate de creșterea nivelului de progesteron.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anaysa26):

Poate la anumite femei, dar la majoritatea nu.

20 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Rau nu poate sa faca happy
mai ales ca tu vrei sa ramai insarcinata, daca insa nu se produc efectele scontate, atunci inseamna ca este o problema la tine sau la partener

| Anaysa26 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc citisem pe internet ca are reacții adverse dacă e prea des. dar având în vedere ca vrem un bebe e normal sa faci mai des. am citit pe net ca nu îți iese neapărat din prima sarcina cat despre probleme nu avem nici unul avem controale făcute e prima dată care facem în perioada fertila așa ca aștept rezultate

| Miruna333 a răspuns:

Cum ar fi posibil sa fie rau, asa e si normal. Cand ai o relatie, ejaculare vaginala, nu e ca la sexul ocazional

| Anaysa26 explică (pentru Miruna333):

Știu de aia am întrebat pe net se spun multe avem o relație de mult timp și ne dorim un copil este a doua încercare prima dată nu a mers ca nu am fost în perioada fertila dar acum am fost sper să se prindă

| Robert2526 a răspuns:

Nu, nu se intampla nimic rau. O sa tot incerci asta ceva timp, nu se ramane asa din prima.

Succes sa ramai si sa ai bebe sanatos

| Anaysa26 explică (pentru Robert2526):

Mulțumes frumos

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anaysa26):

De fapt, chiar se poate ramane insarcinata din prima partida de sex facut vreodata, conditia fiind ca tu sa ai norocul sa fii atunci, taman in ziua cand s-a produs ovulatia.

| Anaysa26 explică (pentru Violleta2022):

Am făcut sex neprotejat înainte de ziua ovulației și după

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anaysa26):

"acum 9 minute | Ani12376 explică (pentru Violleta2022):
Am făcut sex neprotejat înainte de ziua ovulației și după"

Pai sansele tale sunt doar 50%, odata ce nu ai facut sex taman in ziua cand aveai ovulatia, ci doar inainte de ovulatia si dupa ce s-a terminat ovulatia.

| DoctorInFemei a răspuns:

O sa ti se faca **** ca vulcanu vezuviu

| Anaysa26 explică (pentru DoctorInFemei):

Adică la ce te referi :-)))

| DoctorInFemei a răspuns (pentru Anaysa26):

O sa ti erupa vaginul ca un vulcan daca e prea des, dar cu sloboz

| Anaysa26 explică (pentru DoctorInFemei):

Ce rău ești eu întreb pe bune dacă e ceva rău și tu mă ei la mișto

| Anaysa26 explică:

Ejaculare în vagin

| alexandruion6w3yr037rewgklgfvbșvbv a răspuns:

Calitate nu cantitate proasto.

| Anaysa26 explică (pentru alexandruion6w3yr037rewgklgfvbșvbv):

Nu mă mai miră nimic uni sunteți atât lipsiți de educație încât nu știți decât să înjurați și să criticați. lasă eu să fiu proasta bine ca ești tu desteptul satului. laughing)))