| zSchizophrenic a întrebat:

Heii! Probabil fiecare ati trecut prin perioada cand ati suferit pentru un EL.Mie cel putin,imi este atat de dor.Mi-e dor sa-l strang in brate,sa-l sarut,sa-i spun ca-l iubesc,sa-l aud cand imi spune ca ii este dor de mine,ca abia asteapta sa ma vada,sa ne petrecem timpul impreuna, sa ne uitam la filme, sa ne jucam...Am trecut prin perioade grele cu el, l-am iertat de mai multe ori, iar acum 2 luni ne-am despartit.Am incercat sa fiu cu altcineva, la inceput a functionat, dar dupa un timp m-a luat dorul.Nu stiu ce sa mai fac crying. Mama n-o sa ma mai lase sa fiu cu el si nici nu as vrea sa-l ranesc pe actualul.L-am vazut recent si ma omoara gandul ca nu pot sa ma duc si sa-i spun ca mi-e foarte dor de el, ca-l vreau inapoi.Stiu ca si el vrea asta,il simt, simt ca inca exista ceva intre noi, dar nu se mai poate sa fim impreuna.Ce sa fac?crying. Funda + Vot! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| GabiArian22 a răspuns:

Despartirile sunt grele mai ales cand pui suflet si iubesti pe cineva.Dar la fel de greu este si sa reincepi o relatie cu persoana respectiva mai ales cand stii ca ti-a gresit si ca te-a facut sa suferi.Ai grija de relatia ta actuala, iar daca nu merge cu actualul iubit gandeste-te la urmatorul nu la fostul.Mergi inainte nu te mai gandi tot timpul, incearca sa eviti lucrurile care iti amintesc de el, sa ceri consolarea unui prieten, unei colege.Trebuie sa inveti sa privesti relatia ta cu fostul ca pe un capitol inchis din viata ta si care nu se va mai redeschide ( cel putin nu prea curand )

13 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu trebuie decat sa accepti realitatea si sa astepti pana cand timpul te va vindeca. Pana atunci nu te mai pupa cu diversi baieti, lasa-i in pace, au si ei dreptul la respect si dragoste!

| zSchizophrenic explică (pentru neutrino):

Cand spui "diversi baieti", nu-i include pe toti in aceeasi oala.Sunt doar cu un baiat si tin la el, doar ca a aparut problema asta cu fostul.

| Dariusuu a răspuns:

Toate despărțirile dor mai ales dacă pui și suflet.
Vrei să-ți spun un secret?

Dorul se vindecă atunci când ești fericită.
Dorul doare foarte tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cel care te indemna sa faci sex cu el cand aveai 14 ani?

| zSchizophrenic explică (pentru anonim_4396):

Nu! Nu toti sunt la fel happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru zSchizophrenic):

Imi dau seama ca nu toti, ca nu aveai sa cunosti tu toti baietii, draga schizohaules, eu am incercat sa ma pun in locul tau si sa scriu exact ce ai scris tu, dar cand am ajuns la "nu se mai poate sa fim impreuna" am tresarit si mi-am zis, mai frate daca nu se mai poate sa fim impreuna, de ce sa ma atac atat si sa ma imbolnavesc? Daca tot eu ca fraiera am incercat de-atatea ori sa raman cu el iertandu-l iar el si-a batut joc de mine in continuare de ce tot eu sa cad pe locul doi?

La asa ceva te-ai gandit, ca daca vei fi cu el vei suferi si mai mult decat acum?

| zSchizophrenic explică (pentru anonim_4396):

Stiu! Stiu foarte bine ce zici.Dar asa suntem noi fetele, naive.Ne ia o perioada pana sa trecem peste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru zSchizophrenic):

Nu doar voi fetele sunteti asawinking

| zSchizophrenic explică (pentru anonim_4396):

Da,sunt si baieti care sufera dupa o fata, e adevarat, dar eu m-am referit la fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce nu mai puteti fi impreuna, ce va impiedica? straight face

Si ca sa-l uiti ai nevoie de mai mult timp ca sa te poti obisnuii iar cu tine. Sa fi iar impacata ca esti singura si nu ai nevoie nici de vorbele lui si nici de mesajele lui. Oricum e normal sa te gandesti la momentele frumoase si tra la la. Ai impresia ca nu o sa le mai traiesti cu altcineva ceea ce e foarte fals. Mai lasa sa treaca timp ca sa-ti revi. Si poate baiatul respectiv nu era potrivit si nu a stiut cum sa te ia. Asa am incercat si eu o relatie ca sa uit dar nu mi-a mers dar am intalnit zilele astea pe cineva de nici sa dorm nu mai stiu ca-mi alearga prin minte de zici ca-i platit pe secunda. laughing Trebuie sa gasesti persoana potrivita. Dar daca merita sa te impaci cu fostul impaca-te. Dar mama ta de ce nu te lasa cu el?

| zSchizophrenic explică (pentru anonim_4396):

A gresit prea mult si in fata lui mama.Desi ea nu s-a bagat in relatia mea cu el, m-a lasat pe mine sa-mi dau seama ce fel de om e.E mult de zis oricum.

| Solitude15 a răspuns:

Puisor noi fetele punem suflet in orice relatie dar nu intotdeaunain relatia care trebuie ci ne amorezam da ne amorezam cel mai des de persoanele nepotrivite la tine chiar e acel sentiment de iubire daca inca nu l-ai uitat dar el nu tea pretuit si tea pierdut asa ca arata-i ce a pierdut si ce nu mai are dar a avut
si tine minte capul sus
si mai e ceva tine minte si asta mereu acolo undeva departe asteapta jumatatea ta perfecta sa va intilniti in parc sau pur si simplu dintru accident de la un simplu salut doar ea jumatatea ta perfecta te va face sa uiti de acea fosta iubire
funda happy
bafta fii puternica

| superpret a răspuns:

Cea mai mare greseala din mintea unei fete: nici bine nu s-a despartit ca a doua zi e cu altul...iti meriti soarta, sufera si taci daca nu ai mai avut rabdare!