| Rusoaica7 a întrebat:

Heii, TPU! :3
As avea si eu nevoie de.un sfat. straight face
Am 15 ani, si de curand am avut Balul Bobocilor. Ca sa va spun ..asa in mare. La bal m-am intalnit cu un baiat din liceu, de 17 ani, am dansat si dupa ceva vreme m-a sarutat. Alaltaseara ne-am intalnit, am stat am vorbit, ne-am sarutat. Si nu mai stiu cum veni vorba ca imi zice ca are gagica. straight face Am stat si m-am gandit zilele astea si mi-am zis ca daca ne mai intalnim, in afara liceului, sa ii spun ca.mie nu imi convine asa, adica stau si ma gandesc si la fata aia nu? Nici mie nu mi-ar placea sa fiu cu el, de exemplu, si sa umble cu altele. Dar apoi m-am gandit ca. de unde sa stiu ca nici ea nu face la fel? straight face Dar apoi m-am gandit ca el deoarece se intalneste si cu altele. inseamna ca pe acea fata nu o mai iubeste, asa-i? Intrebare: Atunci de ce nu se lasa? straight face Pana la urma ma bucur ca nu's gagic'sa. straight face Eu si cu el suntem un fel de. "friends". straight face

5 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Are 17 ani, ce sa-i ceri? Umbla din floare in floare dupa urata zicala "doar ce zboara nu ***". La ce iti faci tu probleme? Ma intreb ce te atrage la el? Fizicul probabil ca la varsta asta nu poate fi altceva. Ca atare gandeste bine inainte de a te mai intalni cu Rica Venturiano - arhetipul junelui si amorezului. [a se citi Caragiale, O noapte furtunoasa]

| Rusoaica7 explică (pentru ywar):

Nu este un fotomodel, nu e blond, n-are ochii albastri, n-are patratele. oh go on
Cam asa ar vrea fetele baiatu' perfect, nu? Dar chiar nu ma intereseaza fizicul. Dupa starile pe care le posteaza pe fb. mi-am dat seama ca semanam foarte mult. Ma regasesc 99% in ceea ce scrie el. despre viata si chestii. Dar na', vorba ta, are 17 ani.ce sa-i ceri.

| SzbInfinite a răspuns:

Bună.
Spune-i că nu e bine ce face. straight face
Nu e bine nici pentru tine să faci asta. Dă dovadă de lipsă de respect faţă de tine, în primul rând, dacă vrea să fie cu amândouă în acelaşi timp. Spune-i că dacă vrea să fiţi împreună trebuie să se despartă de respectiva. Eu aşa aş face şi cred că este cel mai bine dacă vrei să ai o relaţie stabilă cu el. ♥

| Robert_Iriminescu_1996 a răspuns:

Daca el te iubeste cu adevarat va ramane cu tine dar daca nu te iubeste ei bine ar trebui sa il parasesti asta este sfatul meu pentru tine sper ca te a ajutat

| Teq33 a răspuns:

Ai doua variante. Ori sa inchizi ochii si sa te faci ca ploua si sa sa vezi cum decurg lucrurile ( nerecomandat) chiar daca iti convine situatia asta ori sa il intrebi ce vrea de fapt de la tine direct fara ocolisuri