| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Ajutati-ma va rog. Acum 6 zile am avut primul contact sexual. A introdus-o fara prezervativ (pana m-a dezvirginat ) si dupa a pus imediat. Unele persoane mi-au spus ca exista riscul unei sarcini desi nu a ejaculat in mine chiar daca avea prezervativ. Ieri mi-a venit menstruatia si am zis ca am scapat de stres, ieri a curs normal si astazi nu am avut decat niste scurgeri maro-rosiatice asa. Ar trebui sa-mi fac griji? Pot sa fiu insarcinata desi mi-a curs ieri normal? Si inainte cu 2 zile sa imi vina menstruatia am avut la fel niste scurgeri maro.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ieri ti-am transmis acest raspuns ""In cazul in care sexul de dezvirginare a avut loc in ultimele zile ale ciclului tau menstrual probabilitatea de sarcina este practic inexistenta. Ultimele 8-9 zile dintr-un ciclu menstrual REGULAT (obligatoriu) sunt considerate ca fiind cele mai sigure zile deoarece formarea unei sarcini se considera ca fiind teoretic imposibila. Este perioada in care se poate face sex fara nicio restrictie, perioada in care barbatul poate ejacula fara retinere in vagin, deoarece se considera ca este nefertila in proportie de peste 99%. Multa sanatate. "" In cazul in care s-a pornit menstruatia in mod teoretic cat si stiintific posibilitatea de a exista o sarcina este exclusa in totalitate. Cu cateva zile mai inainte am formulat un raspuns prin care am admis posibilitatea de a se forma o sarcina, dar acel raspuns a fost formulat inainte ca tu sa faci precizarile ulterioare privind momentul intretinerii sexului. Din acest motiv am schimbat si raspunsul dat ulterior. Pentru linistea ta efectueaza un test de sarcina. Multa sanatate.

| Puxif a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Buna. Ma poti lamuri si pe mine cu un raspuns in privat?

5 răspunsuri:
| claaau a răspuns:

Pai daca ti-o venit menstruatia nu ai cum sa fi insarcinata, este exlcus!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual s-a desfsurat cu cateva zile de venirea menstruatiei, nu sunt sanse de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti insarcinata...stai linistita

| Hyung17 a răspuns:

Daca ai avut primul contact sexual e normal sa iti curga cateva picaturi dupa...iar cu menstruatia nu ma pricep...