| Copilcuvise a întrebat:

Heii TPU:*. Am 13 ani, 156 cm si 43-44 de kg :-s. Ar mai trebui sa slabesc? Daca da cate kg? Scuzati categoria dar e cea mai accesatahappy.

Răspuns Câştigător
| Biuka a răspuns:

Nu kiss Esti perfecta
Hai sa-ti zic cum se procedeaza happy
Deci. Ai inaltimea 1, 56.
Din numarul de dupa virgul scazi 10 adica 56-10 =46
Asta inseamna ca ar trebui sa ai cam 46 de kilograme`winking
Asa ca stai linistita. Nu Esti grasa delocwinking

16 răspunsuri:
| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Salut.
eu am cam 1, 58 si 51-52 de kg.eu arat f bine asa cum arat.nu sunt nici scheletronica,nici obeza, sunt normala. dupa mine, nu ar trebui sa slabesti delocwinking

| s3xy0girl20 a răspuns:

Eu am 1, 57 si 46 de kg si vreau sa mai slabesc un kg sau 2 si stai calma e ft bine asa

| alessia5158 a răspuns:

Nu-i cazul sa slabesti --- organismul tau nu are nevoie de diete draconice de slabire ci, din contra, de resurse pentru a se putea dezvolta. Numai bine!

| pufulete17 a răspuns:

Buna:*...nu trebuie sa mai slabesti, poate chiar sa mai pui cevahee hee.dar esti bine si asa, normal la inaltime greutatea si varsta ta ar trebui sa ai undeva la 49 tongue P.S: ochii tai sunt superbibatting eyelashes

| spad3r a răspuns:

Este foarte binewinking

| Dunnamite a răspuns:

De slabit nu stiu, da' e bine sa faci miscare.

| aurelianmarius a răspuns:

Nu eu zic ca nu pentru ca odata cu inainatarea in varsta ai sa mai cresti in inaltime si ai sa mai slabesti. Bafta

| Blue17 a răspuns:

Cu siguranta NU trebuie sa slabesti! Esti perfecta asa!happyhappyhappy

| Denisu_9851 a răspuns:

Nu cred ca ar mai trebui sa slabesti big grin

| Copilcuvise explică:

Multumesc pentru raspunsuri:*.
@pufulete17: multumesc frumos :*.

| BOGDAN_1106 a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti

| demisca a răspuns:

Eu spun ca nu, daca ai sa slabesti cand vei fi mai mare o sa vrei sa te mai ingarsti pentru ca crezi ca esti cam slabawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre` sa te ingrasi putin chiar :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana cu inaltimea de 1.56 trebuie sa aiba greutatea de 49-61(persoanele adulte). Tu ai 13 ani, esti ok.

| *Baby* a răspuns:

Calculeaza si tu cu formula pe care o inveti la biologie!

| PESTELETAU a răspuns:

Nu nu mai trebuie. Daca mai ai ceva intrebari, da`mi pm happy