| Maradona2011 a întrebat:

Heii TPU.
Am avut o infectie urinara si am fost racita la burta si am facut un test de sarcina si mi-a iesit pozitiv. La 2 zile dupa ce am terminat tratamentul, am mai facut unul si mi-a iesit negativ. Nu am nici o simptoma de sarcina. Ce credeti sunt sau nu gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In aceasta perioada a ciclului menstrual NU EXISTA simptoma de sarcina, fiindca simptomele de sarcina pot sa apara/existe sau nu, iar in cazul in care totusi se produc isi vor face simtita prezenta incepand cu saptamana a 7-a sau 8-a de sarcina. Fiindca rezultate obtinute in urma efectuarii celor 2 teste de sarcina efectuate sunt diferite, in mod obligatoriu trebuie facut si un al 3-lea test pentru a confirma sau infirma ultimul rezultat obtinut. Fiindca nu ai prezentat nici date precise privind ciclul tau menstrual si nici daca ai intretinut contacte sexuale, sau data si modul in care a decurs acestea,(in caz ca au existat), in astfel de conditii NU sepoate oferi un raspuns deoarece ar fi un raspuns hazardat. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca al doilea test a iesit negativ, inseamna ca nu esti gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă sa mai faci unul și vezi ce iese nu cred ca o infectie urinara ar da un rezultat pozitiv testului de sarcina. Mai așteaptă câteva zile și mai făcut unul.

| Ralukafay a răspuns:

Mai bine mergi la ginecolog pentru ca uneori testele de sarcina te mai si pacalesc.Si simptomele unei sarcini nu apar din prima zi de sarcina,cateodata apar si dupa o luna, o luna si ceva de sarcina si chiar si dupa mai mult timp, acum depinde de sarcina, de copilul din pantecul tau, etc.Multa sanatate!

| Skiller1997 a răspuns:

Daca a2a oara ti-a iesit negativ inseamna ca nu e nimic, primul test de sarcina a fost influentat de infectia urinara