| Maria_Adela_1993 a întrebat:

Heii TPU ★. Am nevoie de un sfat, in vacanta de vara am cunoscut un baiat si na cum se intampla in totdeauna am fost impreuna dar era un fel de relatie la distants pana cand a inceput scoala si eu trebuia sa plec la liceu. Iar in prima saptamana de scoala m-am intalnit cu EL, totul a decurs perfect pana ziua urmatoare cand nu mi-a mai scris, eram suparata si ii scriam intruna pana mi-a dat block... eii bine chestia asta m-a marcat destul de rau, plangeam eram suparata timp de 9 luni am incercat sa il uit, am cautat pe altcineva,dar din pacate tot la EL imi zbura gandul, intr-o zi am observat o cerere de prietenie de la el mi-a acceptat-o si am vorbit din nou, eram fericita dar credeam ca vrea sa faca misto de mine. dar nu era asa. chiar il iubeam foarte mult si ii ziceam asta, incercam sa fiu langa el dar ma refuza complet sad. Apoi in mai multe seri am incercat sa ne vedem dar tot timpul intervenea ceva ori la mine ori la el pana intr-o zi cand ne-am vazut. Eram suprinsa ca a inceput sa ma sarute sa ma ia in brate chiar nu ma asteptam si cand a plecat m-a pupat :o, eram scoata putin... dupa am mai vorbit putin si intr-o zi am vazut pe contul luide facebook o poza cu el si cu o fata. se presupunea ca erau inmpreuna si aveau si o posa care o facusera de paste si am zis ca uite mi-a dat iar mortal kombat... dupa doua saptamani i-am scris din nou mi-a raspuns a zis ca e trist si l-am chemat la mine, a acceptat dinou ne-am sarutat si tot felul de chestii. Si acum iar ma ignora, deci chiar nu stiu ce sa mai fac sad. Am nevoie de ajutor, un sfat orice! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Iyulia3712 a răspuns:

Tu esti chiar prostuta fetito! Cum ii permiti idiotului astuia sa-si bata joc de tine? Rupe orice legatura cu el, block pe fb, daca incearca sa te sune nu-i raspunde, etc. Ma mira naivitatea unora.

5 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

De ce vă construiţi (şi consumaţi) relaţiile pe facebook?
Nicio mărturisire/discuţie/gest afectiv dintr-un mediu virtual nu poate fi validabilă; acestea trebuie să se manifeste în realitate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina Mari! Nu este pentru tine acest băiat, uită l, de ce vrei sa suferi, el i si bate joc de tine, si sigur si de altele, sincer nu ai ce iubii la el, ce iubesti la asemenea om? Faptul ca te foloseste cum vrea el si cind vrea el? Esti cîrpa lui de sters pe jos, nu te supăra, dar asta numai dragoste nu e, vei fii rănită iar daca te increzi in vorbele lui si in el, vei plînge nu numai 9 luni, ci ani de zile după un nemernic ca el, care nu vrea sa fie cu tine, i doar sa te chinuie, sa i si bată joc de tine cum stie el mai bine, asta vrei? Esti fată tînără ai 22 de ani, el citi ani are? Blochează l pe orice cale, telefon, facebook, si lasă l naibii, uită l.

| neutrino a răspuns:

Cheama-l din nou la tine si pupa-l mai mult.

| LoveSleep a răspuns:

E chiar așa greu să observi că își bate joc de tine?

| Leerix a răspuns:

E un neserios, un Don Juan, doar se joaca cu tine, isi bate joc de tine, vrea doar sex si atat, crede-ma.