| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Am o intrebare . Curand , am aflat ca unui baiat ii place de mine. E dragut , simpatic , tot. Dar nu mai vreau o relatie pentru un timp . Pentru ca trec printr-o perioada grea...In fine. Cum pot sa ii zic mai frumos sau nah` , ca vreau sa fim doar prieteni , fara sa se supere? Funda ! >:d< Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai,intr-adevar,cea mai buna scuza si te sfatuiesc sa-i spui adevarul.
Spune-i ca trebuie sa discutati si fixati o pauza,o intalnire,ma rog,un loc linistit si retras unde puteti discuta netulburati.
Si,spune-i frumos ca treci printr-o perioada mai grea in care chiar ai nevoie sa fii singura si il rogi sa inteleaga,ceea ce vrea el se poate,dar in alt moment, acum nu e momentul potrivit!
E doar o amanare, nu un refuz!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ii spui calma ca nu esti pregatita si ca ati putea sa va cunoasteti mai bine ca prieteni... puteti petrece mai mult timp impreuna, iar cand simti ca e momentul ai putea sa :*
insa in perioada asta el s.ar putea sa.si faca pe altcineva straight face

| BonneLess a răspuns:

Eu spun sa nu ii spui ca vreti sa fiti doar prieteni pentru ca dupa aia vei regreta, chiar daca suferi din cauza fostului sau... eu spun sa ii zici ca iti place si tie si ca vrei ceva mai mult decat sa fiti doar niste amici. tongue

| Syaaa a răspuns:

Ar trebuii sa fii blanda cu el happy si sa'i explici frumos cum stau lucrurilehappy...cel mai bine ar fi sa'l inviti la o plimbare si sa discutati despre subiectu' asta si atunci poti sa'i spui frumos: "asculta,e numai si numai adevaru, sper sa nu te superi dar eu am trecut printr'o perioada grea si inca nu sunt pregatita sa am o relatie, am nevoie de o perioada de timp sa'mi fac ordine in ganduri, deci nu mai bine am fi amici?" iar daca chiar te place te va intelegehappy Sau poti sa i`o spui pe mess sau printr`un mesaj dar asa ai da dovada de lasitate deci mai bine i`o spui in fatahappy. Si ai grija ca daca e baiat sensibil si nu umblii delicat cu el ar putea iesi uratsad. Multa bafta iti doresc, ai grija de tine`!:*