| Nikele a întrebat:

Heii Tpu.Am o mica problema.Lucrurile stau cam asa, de vreo 2 ani am cunoscut o fata, in timp ne-am apropiat "prieteneste" ne intelegeam ff bine insa mie din prima zi mi-a placut de ea.Nu am reactionat deloc am zis ca trece asta e.Insa am un timp in care ma reia acea sa zicem asa "dragoste" fata de ea, mai ales cand sunt in preajma ei sau cand sunt singur doar la ea ma gandesc.Toti prietenii imi zic sa-i spun in fata ce am de zis ea cam are habar ca mie-mi place de ea, insa are prieten de ceva vreme si na nu stiu ce rost ar avea sa-i spun acuma.eu Cred cel putin ca mas descarca.Insa as dori sa intru mai adanc in sufletul ei si sa-i spunc ce simt abia cand scapa de prietenul ei.Sincer nici nu am incercat sa am o relatie cu alta fata pentru ca nu vreau.Doar pe ea o vad.Ma scuzati ca-mi etalez eu aicia problemele personale dar as vrea niste sfaturi bune, nu rautacioase in legatura cu problema mea.

Răspuns Câştigător
| Larisssaa a răspuns:

Răbdare. Trebuie să aştepţi să, se despartă de prietenul ei. Şi după ce se desparte de el fii alături de ea, nu te duce direct la ea ˝ Îţi place de mine? ˝ Aşteaptă. Acum dacă este într-o relaţie şi dacă îşi iubeşte cu adevărat partenerul, nu vei avea şanse la ea.
Succes!

Dacă te-a ajutat răspunsul meu --> Fundă! puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da-i un mesaj cu : te iub. si vezi reactia, daca nu e de acord ii spui ca mesajul a gresit destinatarul.

| Omniscient27 a răspuns:

Hmm...eu zic sa astepti sa se departa de prietenul ei(daca o va face) si apoi sa ii spui ce simti pentru ea. Daca crezi ca baiatul nu o iubeste poti incerca si acum big grin. Daca nu se despart si se si iubesc e cam urat sa "te bagi peste" însa totusi ii poti spune ce simti.parerea mea succes

| youaremyall a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ii spui si sa incerci sa intri si tu la sufletul ei sa ii spui toate chestiile care le ai scris aici. E problema ei daca accepta sau nu, dar cel putin te vei simtu eliberat. happy Multa bafta!

| Casamoarabaietili a răspuns:

Sfatul meu este sa o mai lasi putin..si cine stie, poate o sa se desparta de prietenul ei in scurt timp, si o sa ai o ocazie mai buna ca sa o intrebi big grin Daca nu se desparte de prietenul ei in scurt timp, incearca sa afli mai multe despre ea, si sa o faci si pe ea sa te placawinking Sper ca te-am ajutat big grin Fundita? puppy dog eyes

| habibabau a răspuns:

Ascultama pe mine incearca so vrajesti cu vorbe dulcii cu poezii de dragostee si nu renuntaa si cerei nr de tel sa mai povestiti ca intre amicii si iti spun eu cand se va desp de prietenul ei va fi numai a ta pupicii si multt succes:*