| anonim_4396 a întrebat:

Saaluttt big hug

Astazi am avut cea mai neplacuta surpriza pot sa-i spun asa, i-am urat prietenei mele cele mai bune la multi ani vreau sa spun ca o cunosc de 13 ani si suntem de nedespartit cand am mers la liceu am luat`o separat ea facandu`si alti prieteni si eu la fel, dar tot suntem de nedespartit..stam aproape una de alta, si prietena ei de si-a facut`o la liceu mi-a lasat comentarii gen ca o iubeste mai mult decat mine... apoi am inceput sa o intreb ce are de vb asa?(Pe prietena ei) si mi-a spus ca daca o pune pe andreea(prietena mea cea mai buna pe care o cun de 13 ani)sa aleaga dintre mine si ea(Georgiana)o va alege pe ea, pentru ca eu numai sunt cea mai buna prietena a ei.Insa Andreea m-a sunat si mi-a spus sa nu o bag in seama sa las de la mine, pentru ca se cearta degeaba cu ea.Nu inteleg de ce a reactionat asa?! Cred ca e geloasa pe minestraight face,vrea sa o aiba doar pe ea prietena, dar nu pot sa renunt la ea si nu am s`o fac, nu am cum sa sterg 13 ani de prietenie adevarata! Ce ar trebui sa fac? Voi ce credeti ca ar putea avea Georgiana? Si mentionez ca ma intelegeam bine cu ea, adica ne imprietenisem tot prin Andreea.

4 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

E normal ca prietena ta sa isi faca alte prietene si implicit, tu sa te simti pe locul doi. Mi s-a intamplat si mie ceva asemanator cu mult timp in urma si nu am putut sa imi recuperez prietena. Acum vorbim din joi in Pasti, mai precis cand ne intalnim doar ne salutam.
Asta este, viata iti rezerva o gramada de oameni cu care sa te intalnesti si de care sa te atasezi. Prietena ta a fost doar una din multele prietene pe care le vei avea. Sa nu mi-o iei in nume de rau, dar daca ea ar fi tinut mai mult la tine decat la cealalta fata, dupa toate fazele pe care ti le-a facut ea, i-ar fi spus,, Nu te lua de prietena mea, daca vrei sa mai vorbim" si in nicun caz nu ti-ar fi cerut tie sa nu o iei in seama.

Multa bafta!

| adinaxD a răspuns:

Salut! tongue
tu nu ar trebui sa faci nimic. cum a spus si andreea : nu o lua in seama. are probleme cu gelozia fata aia Georgiana. i-as sugera sa contacteze un psiholog.
o istorie de 13 ani nu se sterge asa usor. sa nu te indoiesti de prietena ta.
happy

| wforweirdo a răspuns:

Astea sunt jocuri de copii mici si idioti,de parca Andreea are voie sa fie prietena doar cu una din voi, si trebuie neaparat sa aleaga. E stupid. N-are voie sa isi faca mai multi prieteni sau ce? Pana la urma Andreea decide cu cine se intelege mai bine, nu ciudata aia. Spune-i frate in fata lu' Georgiana aia "bai tu esti normala? Ar trebui sa iti vezi de treaba ta, si sa ma lasi pe mine in pace. Esti prietena cu Andreea? Bravo tie, uite ca si eu. Punct".

| sweetrose24 a răspuns:

Buna,aceasta fata ar putea sa fie geloasa pe relatia pe care o ai cu Andreea.Nu cred ca trebuie sa te stresezi din cauza ei daca prietena ta nu este de aceeasi perere cu Georgiana, nu are rost sa te iei in gura cu ea.Dar daca vrei neaparat sa rezolvi aceasta problema eu sunt de parere sa va intalniti toate trei si sa vorbiti deschis si cu calm despre aceste neintelegeri.Baftahappy