| Spitz10 a întrebat:

Heii TPU,am o problema, rog seriozitate(pe cat se poate rolling on the floor )Acum 2 ani am inceput sa ma masturbez. Aveam o erectie buna, imi obosea mana(fara gluma)si nu stiam cum sa termin mai rapid.De atunci ma masturbez excesiv, chiar si de peste 2 ori pe zi, si abia daca ma mai tine 2 minute.Intrebarea e:daca ma abtin de la masturbare, erectia o sa imi revina? Sau macar o sa se imbunatateasca?

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Pai, ce se intampla, nu se mai scoala? Mai rareste masturbarea si ai sa vezi ca totul va intra in normal.

| minrest a răspuns:

Da, isi revine la normal. Dar, nu stiu daca termenul asta de abtinere e bun. Sa te abtii asa incontinuu nu stiu daca e fezabil. Mai degraba as zice sa tot eviti gandurile excitante, materialele pornografice. Sportul, probabil stii ca ajuta foarte mult. Chiar daca reduci doar la una pe saptamana, tot iti revii destul de rapid. Uite, ma gasesti aici pe forum, daca nu va fi asa sa imi spui ca vorbesc prostii, chiar te rog. Scapa de abuz si iti revii sigur, vorbesc inclusiv din experienta. Salut.

Răspuns utilizator avertizat
| dbcovrigeldb a răspuns:

Eu zic sa mai faci o pauza ))).

| Spitz10 explică (pentru dbcovrigeldb):

Toata lumea are nevoie de un hobby rolling on the floor

| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Incearca renunti la obsesia asta fa si tu macar odata la 2 zile, o sa iti piara cheful de sex, daca faci excesiv, si poate o sa-ti revina erectia daca faci mai rar.

| vicecity8 a răspuns:

Se poate sa ai dreptate. Eu as incerca in locul tau... Apropo, era pe net un articol in care scria ca daca te masturbezi prea mult creierul tau va fi obisnuit sa te faca sa ai o erectie doar atunci cand te uiti la filme porno iar cand vei fi pus fata in fata cu o fata nu o sa iti placa mai deloc laughing) Oricum, bafta

| mihai69 a răspuns (pentru vicecity8):

„... cand vei fi pus fata in fata cu o fata"
Oau! adică să facă sex cu trei fete?!? Cool!