| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta.
Relatia mea a inceput sa scartaie. Cand fac dragoste cu prietena mea am probleme cu erectia. Ultima data eram excitat, dar pana sa apuc sa imi pun prezervativul mi-am pierdut erectia.
Mentionez ca problema aceasta o am doar cu ea. La inceput aveam problema asta dar nu persista. O mai sarutam putin si imi revenea erectia. Vreau sa stiu care este motivul.
De cand sunt cu ea am mai avut o partenera sexuala si nu am avut nici un fel de problema cu erectia nici macar dupa primul numar. Am erectie puternica cu ea. In schimb cu prietena mea nu am putut sa ejaculez niciodata si uneori am facut-o si fara prezervativ, pe langa problema cu erectia. Simt ca nu o doresc cand o dezbrac.
Sa fie din cauza faptului ca s-a racit relatia? Si daca da, de ce nu am nici o problema cu alte partenere? Partida e ca in filme, iar cu prietena mea nici erectie nu am.

Va mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Pai ea nu te mai atrage, si e si normal sa nu iti mai doresti sa faci sex cu ea si vad ca ai caut alta partenera care te atrage.
Daca nu poti remedia acest lucru, adica sa simti mult mai multe pentru partenera actuala, atunci ori luati o pauza, te gandesti daca mai ti la ea si daca se mai merita, sau va despartiti frumos si corect.
Nu isi are rost sa te chinui sa o faci cu ea, daca tu nu prea simti mai nimic pentru ea, nu te mai atragea, si ea o sa se simta prost, ca banuiesc ca stie de ce nu te mai exciti.
Cu alte partenere logic ca poti sa faci mult mai multe ca te excita sexual, banuiesc ca acel nou trup te excita sau poate contribuie mai mult fata la excitarea ta.
Tu de partenera ta te-ai plictisit, nu te mai atrage sexual si e logic sa nu prea ai erectie.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta este! Schimba "foaia". Problemele cu pshicul sunt mai complicate de cat le intelegem noi.

| shadow72 a răspuns:

Rutina

| corbulalbrosu a răspuns:

A intervenit RUTINA de care nu poti scapa intro relatie mai indelungata. Prelungirea sau negarea evidentei nu face decat sa prelungiti agonia.Finalul va fi acelasi.

| Emilian65 a răspuns:

Din moment ce relatia s-a racit, este normal ca nici erectia sa nu mai fie ca inainte.

| madamme a răspuns:

Ar fii bine sa luati o pauza.

| tpubv94 a răspuns:

Nu stiu daca se poate spune ca m-am plictisit de ea din punct de vedere sexual, deoarece am avut mai putine partide cu prietena mea decat cu cealalta. De asemenea suntem doar de o luna jumatate impreuna. Nu are cum sa fie rutina.ideea este ca tin la ea mai mult decat tine ea la mine. Stiu asta, ea este indiferenta cu mine cand ne vedem. O enervează cand o iau in brate sau o pup. Si nu stiu de ce sta ea cu mine. Nu m-am avantat sa ii fac cadouri scumpe. Nu poate profita de mine din nici un punct de vedere. Totusi, gaura e gaura chiar daca nu arata foarte bine, nu stiu ce sa mai cred si care e problema cu adevarat