| Canon11 a întrebat:

Buna am 17 anihappy si de ceva timp mi-am inceput viata sexuala.Insa exista o mare problema ce ma macina, fara o stimulare tactila nu ajung la erectie iar dupa 20-30 secunde daca nu ma ating de el ajunge la forma initiala. pierd erectia in timpul actului dupa maxim un minut.mentionez ca ma masturbez de cativa ani insa nul pot numi masturbat excesiv. Poate fi o boala ex diabet sau cv? sau creierul meu sa obisnuit cu gandul? sa se obisnuit penisul cu masturbarea? cand intra nu simt mai nimic.sa se fi obisnuit cu "presiunea" de la masturbare si sa nu mai simta nimic acu? cum se poate rezolva? si este permanent?straight face Astept raspunshappy

8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Esti santos tun. Baga o viagra si treci la aparate

| Canon11 explică (pentru IMC90):

Si daca nu ma tine buzunarul? Vreau sa fie o erectie ok sa ma tina pe durata intregului act insa fara sa iau medicamente sau ceva de genu...happy

| IMC90 a răspuns:

E psihologic, chestia asta se regleaza in timp. Partenera trebuie sa te inteleaga, banuiesc ca nici ea nu-i vreo experta (daca ar fi experta, inseamna ca ar fi platita)
Eu am mai zis: nu exisat debut al vietii sexuale perfect, e normal sa mai dai rateu. Nu-i ca-n filmele porno. In principiu sexu nu-i ca-n filmele porno, e cu totu altceva.

| Canon11 explică (pentru IMC90):

Da dar ia in calcul si faptul ca sunt deja cu 6 luni cu ea si de 4 luni cam tot dau rateurihappy si chiar si atunci cand ma masturbez. daca nu ma ating de el imediat pica, cu ea cand imi face handjob/blowjob sunt ok erectie buna dar dupa cateva momente dupa ce a intrat se inmoaie si erectia mi-o provoaca doar prin atingeri. fara atingere nu am erectie

| J0hn a răspuns:

Da ia abtine-te nu te mai masturba dupa ce, ca e pacat tu o si abuzezi.
daca acum ai parte de o Prietena sa nu zic mai vulgar de ce mai continui sa te masturbezi...
masturbarea duce la pierderea erectiei de la slabiciuni ca, ex tau pana la 0 si poate provoca si sterilitatea ai grija ce faci nu mai iti bate joc de tine! nu da funda si spune-ne dupa ce te potolesti ce rezultate ai. apropo incearca in fiecare seara dupa masa sa bei un pahar de vin rosu. ( nu din magazin ) de la crama Rosu demi-sec fara pepsi sau apa doar SEC!

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Parerea mea este sa nu mai faci prostii cu toate lepadaturile si toate strambele, ca ti se prosteste, si nu ti se mai scoală deloc! ai grija!

| Canon11 explică (pentru Viorel_Gabriel_1993):

Suntem de 6 luni impreuna si chiar imi placehappy alt rasp?

| kostyx a răspuns:

E oarecum normal sa mai patesti accidente din astea la inceput. daca totusi problema persista adreseaza unui medic pecialist. traim in secolul 21 si exista remedii impotriva disfunctiilor erectile precum si a ejacularii precocewinking