| MeowGirl a întrebat:

Heii TPU! Am sa trec direct la subiect mie imi cam place de un baiat dar lui i-a placut de prietena mea cea mai buna si pe mine ma crede "De gasca" doar atat dar cand ies cu el afara si cu alti baieti se apropie de mine cand face o gluma sa uita la mine si sta langa mine imi mai ia apararea. Ce sa fac sa incerc sa ma apropi de el? Mersi anticipat!

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu pot sa fiu sigur, dar eu banuiesc ca te place. Poti sa incerci sa ii dai indicii ca il placi (daca nu stie deja asta), dar nu fii prea "transparenta" ca sa nu pici rau in cazul in care ma insel...creaza-i discret conditiile sa prinda curaj sa incerce el sa se apropie de tine.

| Grumpy123 a răspuns:

Hai sa iti spun eu ceva, sunt baiat si stiu.De obicei baietii spun ca le place de o fata(dar nu le place de acea fata.)Ei spun asta doar ca sa nu isi dea nimeni seama de cine le place lor cu adevarat.Iar daca se uita la tine in timp ce spune o gluma, asteapta ca tu sa razi prima.Deci practic pana aici vedem ca este interesat de tine, si vrea sa iti atraga atentia.Iar cand sta langa tine, si asta e un semn ca te place.Intreabal daca te lasa sa il saruti pe obraz, daca zice "da" e clar.Te place. big grin

| Dienuttza a răspuns:

Gesturile lui dau dovada ca nu doar te'ar crede de gasca! Cand placi o persoana nu exista lucruri ca sa le poti face anume, cand placi pe cineva totul vine de la sine! Intra in vorba cu el sau fa in asa fel sa simta ca il placi dar ca sa fii sigura asigurate tu inainte ca el te place sau ca ar simti ceva pentru tine! Pe urma iti e usor sa isi de'a seama ca il placi dupa priviri comportament ..cand placi o persoana lucrurile vin de la sine nu trebuie sa faci ceva anume!happy

| iamalaletniaiadoci a răspuns:

Daca si prietenei tale ii place de el atunci nu ar fi cazul sa incerci sa ai ceva cu el mai mult decit e acum (prietenie)desigur daca chiar cu adevarata acea fata tii prietena
insa daca ai ocazia si ramii cu baiatul in doi stiind ca el n-are prietena si prietena ta la fel nu are nimic cu el atunci nu ezita sal saruti bafta