| DeuMăi a întrebat:

Heii TPU! Am şi eu o întrebare : Cum dai de înţeles iubitului că ai dori să-ţi dăruiască o floare? Ar fi un gest frumos gândesc. puppy dog eyes
Dau fundă!. (Scuzaţi categoria este mai vizionată!) :*

14 răspunsuri:
| Keyko a răspuns:

Pai nu e prea usor mai ales ca nu mai exista gentlemanii de alta data. si nu cred ca el s-ar gandii sa iti dea una. pur si simplu cere-i una drept cadou de craciun sau poti sa-i ceri de craciun ceva care sa iti exprime puritatea si delicatetea... HaHa poate se prinde de faza

| Chriis a răspuns:

Păii...mai intâi să vorbeşti despre asta în glumă cu el. Ceva gen : Ce-mi iei de Crăciun sau... improvizezi tu. După îi zici că ar fi drăguţ să facă asta. Că nu cred ca o să o ia în serios. POATE că ştie de glume whistling. După totul vine de la sine smug.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand voi doi discutati diverse, spune-i din cand in cand ca-ti plac florile. Daca are ceva cap, va intelege.

| Konata a răspuns:

Va puteti plimba prin oras si faci in asa fel sa treceti pe langa o florarie si zici ''wow, ce floare frumoasa''! Si poate va vrea sa-ti ia unawinking. Succes!

| iulyrapidistu a răspuns:

Pai fosta mea iubita ca sa ma faca sa-i daruiesc o floare nu a mai vorbit cu mine 3 zile
Si pana la urma i-am dat floarea pentru ca am crezut ca era suparata pe mine si eu tineam foarte mult la ea

| DeuMăi explică:

Vă mulţumesc de răspunsuri, dar mai aştept câteva :*.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeuMăi):

De cat timp sunteti impreuna? Daca nu te superi

| DeuMăi explică (pentru anonim_4396):

Duminica asta facem o luna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeuMăi):

Hmm acum nu stiu cati ani aveti dar si 16 ani daca ar avea el, ar fi trebuit sal duca pastarnacu, ca esti totusi fata si iti plac florile. Parerea mea e sa deschizi odata subiectu asa cand vorbesti cu el si sa il intrebi daca lui ii plac florile (si asa poate te intreaba si el daca iti plac) si de la un app la altul laughing. Daca nu faci cum zice mai sus, treci si tu pe langa o florarie si zici vaii ce frumoase sunt si te uiti putin pe acolo, si daca el ar avea ceva in cap (si in buzunar) tiar cumpara (nu neaparat atunci, dar sa faca altadata o surpriza), bye

| DeuMăi explică (pentru anonim_4396):

Mersii are 15 si eu 14winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeuMăi):

Vezi nu pune la suflet, primele relatii ca astea ca in 80% din cazuri nu tin mult, dupa te trezesti cu o depresie de aia de mori si pe el il doare in 14, asa ca grija mare

| DeuMăi explică:

De exemplu... Aş putea să-i zic unei prietene să-i spună : I-ar place să îi oferi o floare, ar fi un cadou şi un gest frumos?! Ar fi o idee?

| Keyko a răspuns (pentru DeuMăi):

Da ar fi cool