| DeuMăi a întrebat:

Heii TPU! As dori si eu sa stiu, unde as putea lucra pe parcursul unei vacanate, pentru niste bani de buzunar. Mentionez ca am 14 ani si sunt din Braila :* astept cat mai multe raspunsuri big hug
(Scuzati categoria e mai vizionata!:*)

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz, la Dragoste si sex.Ai nevoie de acordul parintilor pentru a lucra, in situatia in care ai gasi ceva legal.Numai bine.

| Linguritza a răspuns:

Pai de exemplu, si eu sunt din Braila, dar sunt student in constanta. E mai greu cu locurile de munca in Braila, se gaseste mai greu, mai ales in perioada asta de iarna. Ai putea de exemplu sa incerci sa cauti la un restaurant, la ajutor bucatar, dar ai grija sa nu isi bata joc de tine patroni, ca de obicei asa se intampla peste tot. Incearca sa cauti asa pe la restaurante, mai este o oferta asa de munca, dar la aia trebuie minim 18 ani.

Incearca daca vrei pe la vreun restaurant, dar nu garantez sanse mai mari de 25% ca mai ales ca este iarna. Vara poti munci, dar ai sanse de 50% daca nu cunosti pe cineva.

Succes si poate ai sa reusesti!

| Chriis a răspuns:

La o şosetă big grin. Glumesc. Păi dacă ai luat buletinul poţi să te angajezi pe la Ladys, Avon, Oriflame, alea alea laughing sau să lucrezi la buzunarul tatălui tău rolling on the floor. Dap. Poţi să îi ceri alocaţia mamei tale şi îţi e de ajuns laughing

| Terminatorul2 a răspuns (pentru Chriis):

Ce amariti aia de 40 lei mie nu-mi ajung nici o zi big grin