| Lisaaaa8 a întrebat:

Heii TPU! Ce părere aveți despre relațiile la distanţă?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iluzii

| RAY a răspuns:

Pierdere de timp, iluzi, sperante si cam atat

| corbulalbrosu a răspuns:

Un mod acceptabil de... divertisment. Si cam atat. big grin

| Freya1 a răspuns:

Sunt foarte grele.Crede-ma am experienta in ele si nu sunt usoare de loc.
Daca nu aveti de gand unul din voi sa faca un compromis sa mearga la celalalt nici nu are rost sa incepeti.

| Frank51 a răspuns:

Vrei sa spui o relatie fictiva/inexistenta, am o parere foarte proasta, mai bine singur.

| SilentRain a răspuns:

O prostie

| OldSoul a răspuns:

Depinde.

Pana la urma la distanta sunt si relatiile alea in care sotul e plecat la munca in strainatate, si, in ciuda "distantei" in acest caz, majoritatea relatiilor supravietuiesc in timp.
Cu relatiile celelalte de ce nu ar fi la fel?

Pana la urma si problema distantei se poate remedia, conteaza sa existe iubire si incredere.
Daca esueaza, ei bine, problema nu a fost distanta, ci lipsa de rabdare, de incredere, de iubire.

| alina2k18 a răspuns:

Gargara onlinewinking

| ForeverAlone97 a răspuns:

Porcarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu sunt relatii

| JusTPauL a răspuns:

Fratele meu a avut o relație de 4 ani cu o tipa iar acum are cu una de 3 ani, se vad cam la 3 luni.
Eu sunt cu o fata de 6saptamani și ne e foarte greu, vine peste 2saptamani la mine(eu fiind în alta tara). Însă noi încă nu ne-am făcut planuri de viitor.
Dacă nu ai peste 25ani e ok sa continui asa, dar dacă vrei ceva serios, ori tu ori el va trebui sa faceți o prima mișcare și sa va mutați împreună, altfel e cam pierdere de timp.
Contează foarte multe sa îți faci un plan, ce vrei sa faci în viitor cum vrei sa fie viata ta, dacă el este ceea ce cauți.
Bafta?

| Cristian_Alex_1994_0myZ a răspuns:

Tocmai am încheiat una, după 2 ani și 3 luni, după ce el mi-a spus că nu mă mai place de ceva timp
Deci da, în mare parte sunt foarte multe iluzii și e greu ca naiba