| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Imi place de un baiat care este din clasa alaturata.el știe că îl plac si pana acum zicea ca nu ma place. Până acum ma ignora,nu ne salutam. Acum câteva zile i-am scris o scrisoare de dragoste *acolo ii spuneam cat de mult îl iubesc, cum e sa fii ignorat de o persoana așa importanta pentru tine* si până la urma i-am zis ca e de la mine.
Ieri am ieșit afara cu doua colege pe lângă școală și ne plimbam. Ele știu și că i-am dat scrisoarea și că îl plac. La o scară l-am văzut pe el,și el m-a văzut. Credeam ca o sa ma ignore,cum face mereu. Și dupa aud ca ma striga și el și colegii lui și dupa au fugit si veneau dupa noi cred ca mai mult de o ora. Si după a început sa ma strige,,iubire,, și tot felul de chestii. Eu fugeam ca îmi era rușine si fetele cu care eram afara ma tot împingeau la el. Pana si prietenii lui si urlau ca ma iubește.
Azi la scoala vroia sa vina în clasa la mine să-mi zică nu știu ce. Și pe hol când m-a văzut mi-a zis,, Ceau iubirea mea,,
Eu totuși cred că glumește. Și habar n-am dacă mă place sau nu. Dacă îl întreb eu sigur zice nu *și dacă îl întreabă altcineva*. Mâine am ora libera și el are sport și aș vrea în ora aia sa vorbesc cu el dar nu știu ce să ii spun. Ce as putea sa ii zic? Eu îl iubesc cu adevărat. Răspunsul care ma ajuta cel mai mult primește funda

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta ala rade de se pisa pe el de tine si tu naiva ai impresia ca ii place de tine de facut nu e nimic, e in antura voastra a fetelor sa va placa genul asta de baiat care rade de voi. pricepeti odata: daca un baiat va ignore sau nu manifesta interes fata de voi ala NU va fi veci pururi interesat de voi! bagati asta la cap odata pentru numele lui dumnezeu aioleuuuu tensiuneaaaaa

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nici tu nu esti pregatita pentru o relatie adevarata. Nu se procedeaza in modul in care ai facut-o tu in momentulin care v-ati intalnit : "Eu fugeam ca îmi era rușine si fetele cu care eram afara ma tot împingeau, bla, bla, bla... " Ar fi cazul sa fii mai matura, sa lasi rusinea de o parte si sa discuti cu el face2face, doar voi 2 fara "codite" dupa voi. Curaj. Incearca si vei vedea ca vei reusi sa obtii ceea ce doresti. Succes!

| WaterDrop a răspuns:

Nu te place, doar rade de tine. Daca te placea catusi de putin, nu arata scrisoarea tuturor prietenilor lui.

Ia-ti gandul de la el. Cand il vezi spune-i ca ai gresit persoana si ca nu era pentru el scrisoarea, apoi ignora-l.

Nu te intrista, vor mai fi si altii care vor tine la tine cu adevarat. Poate chiar si acum sunt insa nu ai fost tu atenta pentru ca te uitai dupa acest idiot.

| OMFGConrad a răspuns:

Lasă-l, e imatur.
P.S.: Habar-n-ai ce aia dragoste adevărată dacă tu spui că îş iubeşti "cu adevărat".

| BadAngel3 a răspuns:

VerginicaVacaGrasa are dreptate.

| Sadness12 explică:

Prietenii lui nu știu de scrisoare.