| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU. Mie îmi place de un băiat din clasa alaturata. Si suntem un pic cam difetiti. El e foarte sociabil si eu sunt un pic timida *nu ca nu as fi deloc sociabila*. In fine.
Eu îl plac de un an si ceva. Mai demult eram prieteni si decand a aflat ca il plac nu am mai vorbit.
Dacă cineva il intreaba daca ma place el zice ca nu *si daca l-as intreba eu ar zice ca nu ma place*. Nu prea vrea sa fim nici prieteni,mă ignoră *nu ma saluta*,uneori cand ma vede ma ocoleste. Dar eu nu cred că nu mă place chiar deloc. Când il vad pe hol cu prietenii lui se uita la mine *si el si prietenii lui*
Acum doua saptamani *in saptamana altfel* am facut o excursie cu clasa lui. Si cand am coborat ne-am pus undeva sa mancam, eu eram cu niste colege si el cu colegii mei si se uita la mine din 12 in 12 secunde.
Si in autocar a venit sa ma salute si s-a pus langa mine si eu pur si simplu m-am panicat si abia i-am zis,, ceau,, 0_0
Nu imi venea sa cred ca vorbeste cu mine O.o Cei din spate urlau, toţi se uitau la noi. Si dupa s-a ridicat si a vrut sa se puna peste un minut iar langa mine doar ca locul era ocupat.
Acum chiar nu știu dacă mă place sau nu. Daca il întreb eu sau cineva zice ca nu. Dar eu cred ca nu vrea sa recunoască. Și el a zis ca sunt timidă si nu vreau sa mai fiu asa.
Cum sa îi dau de înțeles că îl plac fara sa vorbesc cu el? Simt ca nu pot sa merg direct la el si sa îi vorbesc. Dar eu chiar îl plac.
Va rog ajutati-ma. Care raspuns ma ajuta cel mai mult primeste funda.

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai daca vezi ca te baga in seama, ar trebui sa il bagi si tu in seama, este cea mai buna solutie.

| BadAngel3 a răspuns:

Ai mai pus inrrebarea asta de 2 ori.