| Unicornegru22 a întrebat:

Heii TPU! Imi place de un baiat din scoala. El stie ca il plac si eu habar n-am daca ma place.
Uneori ma ignora,ma ocoleste. *noi nu ne salutam* Si daca cineva il intreaba daca ma place el zice:Mai bine mor singur.
Deci nu ar avea rost sa il mai intreb si eu.
Alteori se uita la mine. odata intr-o excursie s-a pus langa mine si m-a salutat si eu am inceput sa ma panichez pentru ca nu eram obisnuita sa vorbesc cu el si eu sunt un pic mai timida, mai ales in fata lui.
Azi aveam ora libera, la fel si clasa lui *e in clasa alaturata..si clasa lui stie ca il plac si clasa mea* si voiam pur si simplu sa merg sa ascut un creion *-* si dupa l-am vazut la usa si pentru 3 secunde ne-am privit in ochi si dupa am zis ca mai bine nu ma mai duc si dupa am inceput sa fug intr-un fel la mine in banca. Uneori ma ascund sau fug pur si simplu de el si dupa imi pare rau.dar imi este prea teama sa vorbesc cu el.
Cum sa imi inving teama de a vorbii cu el? Si cum sa il fac sa ma placa sau sa ma remarce la scoala? Adica in curte, pe hol. As vrea ca macar odata sa ma observe fara sa ma fac de ras sad
Raspunsul care ma ajuta cel mai mult primeste funda

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Inceteaza sa mai fugi cand il vezi. Zici ca esti o isterica disperata. Nu vei reusi decat sa il sochezi daca o sa o continui cu acest comportament penibil.

| anrrea a răspuns:

Pai daca il placi trebuie sa ii spui, pune-ti in minte ideile si gandurile ce ii vei spune si fii mai indrazneata ca sigur te place da voi va ocoliti amandoi..Asa sunt baietii nu prea vorbesc si nu spun daca te plac.Fa tu primul pas si sigur o sa fie bine si o sa aflii ce e in mintea lui. Funda?