| OFata77 a întrebat:

Heii TPU! De un an si ceva imi place de un baiat. El este in scoala cu mine,in clasa alaturata. Stie ca il plac si cand cineva il intreaba daca ma place zice ca nu *si daca eu l-as intreba ar zice ca nu* si ma ignora. Dar eu nu cred ca el chiar nu ma place sad Cand trece pe langa mine se uita la mine si el si colegii lui,la fel si pe hol sau in curte. Odata m-a salutat,mi-a si zambit odata.dar acum ma ignora. Imi e cam rusine sa vorbesc cu el. Cum sa il fac sa ma observe,sa il fac sa ma placa, sau macar sa isi dea seama ca eu inca il mai plac? Raspunsul care ma ajuta cel mai mult primeste funda.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai te-ai gandit ca poate te saluta la fel cum o face si cu celelalte persoane?

| bianca1102 a răspuns:

Și eu trec prin aceeași situație, si acel băiat stiu sigur ca m-a plăcut la un moment dat, a fost o situație ciudată între noi, si el e genul ăla... Cum este de altfel si băiatul pe care îl placi, câte nu îi place să își arate sentimentele în public, să știe toată lumea ca ii place de o fata... Noi nu ne mai salutam, ne-am răcit în ultima vreme, si abia dacă mai vorbim...
Încearcă să te bagi in grupul lui de prieteni, să îți faci un prieten / prietenă comun/ă cu el... Sper ca te.am ajutat ❤❤❤

| bellaavasiloaie2006 a răspuns:

Eu zic ca el inca te mai place dar nu vrea sa afle si colegii lui asa ca incearca sa isi arate sentimentele pentru tine mai pe ascuns.Fi sincera