| AndraEatsyourBrain a întrebat:

Heii TPU, sper ca ma puteti ajuta happy Ieri m-am despartit de iubitul meu deoarece ii placea sa ma faca intr-una geloasa dar in ultimul hal, nu ma baga deloc in seama si am fost cu el de 2 luni si ne-am intalnit de abia de 2 ori straight face si ieri l-am sunat si l-am intrebat daca mai vrea sa mai fim impreuna si mi-a zis : ce vrei? am treaba, sunt cu o fata in parc [ fata aia e o prietena ffff buna de a lui, si frateee pe ea o trateaza ca pe iubita lui si pe mine ca o oarecare si el zice ca totul e in regula ca eu sunt iubita lui..chiarr asaa?! asta ma enerveaza cel mai mult adica cu aia are timp sa se intalneasca si cu mine nu?! si imi venea sa ma iau de aa dar el a zis ca daca ma iau de ea nu mai vorbeste cu minee, si eu atunci i-am zis ca vreau sa ne despartim si nu mi-a zis nimic nici macar "ok" sau ceva. si azi si-a pus o stare gen : "am iubit-o, eu credeam ca ma iubeste si ma simteam asa bine dar am vazut ca ea nu ma iubeste delocsi acum ma simt ca si sum as vrea sa mor. si a specificat ca e pentru mine asta..ma simteam asa naspa, ma apucase plansu straight face si dupa i-am lasat un mesaj dar nu mi-a raspuns thinking si azi toata ziua asa imi sareau asa in ochi pozele cu el. fara sa vreau vedeam cate o poza cu el straight face as fi cea mai fericita daca as putea sa ma im pac cu el si daac s-ar comporta cu mine asa normal. ce pot sa fac, niste sfaturi va rog puppy dog eyes multumesc.
celui mai bun raspuns dau FUNDA! :O3

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună.

Sincer, părerea mea? LASĂ-L că doar îşi bate joc de tine, nu se va schimba, pentru că nu are cum. Te-a văzut credulă şi te-a manipulat repede. Încearcă să-ţi găseşti alt băiat, care te iubeşte şi face orice ca tu să fii fericită. Sincer, în 2 luni de zile, să vă vedeţi doar de 2 ori, îţi dai şi tu seama că te-a înşelat în cel mai josnic mod, nu? :-s. Nu ştiu ce să zic, ţi-am zis. părerea mea este că ar trebui să-l laşi, îţi vei găsii un iubit care te va iubii şi te va face fericită. Încearcă să-l uiţi, să nu te mai gândeşti, pentru că NU merită lacrimile tale.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : dnd5min_xd.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tipul isi bate joc de tine si nu merita atentia ta, nici nu ar trebui sa te gandesti la el

| Necunoscut112 a răspuns:

"am iubit-o...", pai crezi ca daca te iubea isi schimba sentimentele de pe o zi pe alta?

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Deci sigur isi bate joc de tine...nu vezi.Te trateaza in ultimul hal insa si tu ai demnitate, sa stii. Sunt convinsa ca

| ?irenia a răspuns:

Pff... ar trebui sa mai astepti :-s din semnele astea reiese ca nu e atras de tine. Nu mai umbla dupa el, iar el cand va vedea asta o sa se intrebe...

| pursisimpluAlex a răspuns:

Doamne. de ce vrei sa te impaci cu el? ca te-ai vazut de 2 ori in 2 luni cu el? si mai spui ca te trateaza ca si cand esti o cunostinta asa. Lasal asa sa planga ( oricum face la misto sa te simti cu vinovada)

| sonyericson a răspuns:

Incearca sa il convingi sa iesiti doar voi 2 undeva afara, si vorbeste cu el la modul cel mai serios, zii ce ai de zis si dupa aia vezi ce iti raspunde, doar nu e salbatic poate sa tina o discutie calma nu?laughing