| maissner a întrebat:

Am o problema. Sunt impreuna cu un baiat de 4 luni(inainte de asta am fost foarte buni prieteni timp de 7 luni). Ma iubea, si cred ca inca o face. Eu tineam foarte mult la el, dar el a avut o foarte buna prietena cu care era foarte apropiat si vorbea cu ea cam cum vorbea cu mine. Si mi-a recunoscut ca avea sentimente fata de ea, si mi-a spus ca nu va renunta la ea pentru mine ca eu nu inteleg ca el tine la ea doar ca la o prietena si ca pe mine ma iubeste, dar ca eu nu o sa inteleg oricat mi'ar explica , ca eu voreau sa scap de ea. Eu sincer nu vreau sa scap de ea, dar nu vreau ca ea sa mai fie in inima si sufletul lui. Ne'am certat foarte rau, si am fost la un pas sa ne despartim. Probabil ca si eu sunt foarte geloasa, dar tot nu mi se pare normal sa ai iubita si sa vorbesti cu pupici cu o foarte buna prietena si sa folosesti aceleasi apelative pe care le folosesti cu iubita ta.Acum a zis ca o sa incerce sa isi controleze sentimentele si sa fie cum trebuie, dar eu tot cu sufletul pe ghimpi stau si nu pot sa mai simt cum simteam. Mi'am pierdut increderea in el, si nici nu stiu cat de mult mai tin la el. As vrea sa il pot ierta si sa ii acord o sansa,dar imi e asa greu pentru ca mereu imi amintesc de el si "ea". Ce m'ati sfatui sa fac?

5 răspunsuri:
| NeimaginabilA a răspuns:

Esti norocoasa, su eu am avut pe cineva special iar acea persoala speciala m-a lasat pentru cineva cara arata mai sexy, inteleg ca ti-e frica ca te minte, dar nici un om de pe lumea asta nu stie daca el minta sau nu. numei el insusi.
Un lucru e clar, daca il vei lasa va merge la ea.
Nu crede pe nimenea care zice: Da-i dump la idiot sau iarta-l pentru ca problema asta e foarte complicata.
Un tip ar fi sa vezi de ce te place el pe tine, din cauza trupului sau a sufletului?

| maissner explică (pentru NeimaginabilA):

Am discutat de multe ori asta, si stiu sigur ca ma place pentru sufletul meu, trupul venind ca un upgrade. Dar nu stiu ce sa cred si ce sa fac. Daca sa ii mai acord sau nu o sansa...

| NeimaginabilA a răspuns (pentru maissner):

Intreaba-l ce-i place la sufletul tau.
Bazat pe raspuns da-i verdictul.
Totusi eu zic sa-i mai dai o sansa orice ar spune.

| maissner explică (pentru NeimaginabilA):

Recitesc dupa atata timp raspunsurile tale, si intelepte sfaturi. sunt inca cu baiatul respectiv, a renuntat dupa putin timp de la postarea intrbarii definitiv la tipa aia, iar acum sufletul lui e doar am meu (ce malefic suna asta...desi e totusi romantic). ma iubeste ca pe ochii din cap, si sunt fericita, si asta pentru ca i'am mai dat inca o sansa sa inteleaga unde era buba si sa o trateze. deci, dupa atata timp, multumesc pentru sfaturi!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru maissner):

Anytimewinking