| AndraEatsyourBrain a întrebat:

O sa incep sa povestesc si cine are rabdare sa citeasca ma poate ajuta. Deci. mi-a placut foarte mult de un baiat timp de 2 luni iar acum o saptamana m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui si am acceptat, acum avem o saptamana de cand suntem impreuna. si de cand suntem impreuna nu ne-am vazut deloc adica cand eram doar prieteni ne vedeam des acum nu. adica el imi zice sa ne vedem in parc si chestii si tot el uita sa vina, chiar daca vorbeste foarte frumos cu mine si mi-a dovedit ca ma iubeste si eu il iubesc mult. dar nu stiu ce pot face ca sa ne vedem sigur adica cu prietenii lui iese si cu mine nu. de exemplu daca trebuie sa se vada cu mine ma lasa balta si iese cu ai lui. asa mi se pare straight face si m-apuca plansu pur si simplu. Am uitat sa mentionez ca mi-au zis fostele lui iubite/ prietene bune ca se da la multe fete si chestii. dar de cand sunt cu el nu mi se pare adica am pus-o pe o prietena foarte buna de-a mea sa se dea la el si el pur si simplu o respingea..inainte cand nu era cu el recunosc ca se dadea la fete.ce sa cred prin asta?! Ma iubeste sau trebuie sa ne despartim? eu chiar nu mai inteleg nimic. va rog frumos ajutati-ma puppy dog eyes dau funda.

Răspuns Câştigător
| Terminatorul2 a răspuns:

OK cind m-am apucat de citit n-am creut ca ai asa o drama dar nu te supara prea tare pe el ca pin la urma poate ca nu e adevarat ce au zis fostele lui pentru co pot fi suparate ca pe ele lea parasit si pe tine nu
Acum gandeste-te ca poate el venea in parc da poate ca venea devreme si astepta ora fixata de voi si pleaca dupa 5 min in care nu ti-ai facut aparitia ( ia si asta in considerare ca asa face si prietena mea daca nu-s acolo in 3 min pleaca laughing ) si nu mai astepta sa te invita el ca poate de aia nu vine. Invital tu si poate asa o sa vina si daca nu atunci ia legatura cu el si intreaba-l de ce nu a venit (pune-i intrebarea daca a fost cumva cu alta sau altele ) si spune-i ca data viitoare te desparti de el pentru ca stai ca "fraiera" ( ok sa nu crezi ca te fac fraiera asta e pentru ce sa-i zici ) singura pe banca in parc plingind ca tea pacalit
Si nu ne intreba pe noi daca te iubeste sau nu pentru ca noi nul cunoastem cel mai bine ar trebui sal intrebi singura
Mult succes cu baiatu si daca nu te iubeste despartete de el si gasesteti persoana potrivita care sa te merite cu adevarat

PS: da mie funda plz puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| adrykiba a răspuns:

Sunteti doar de o saptamana impreuna,nu poti sa iti pui intrebarea adaca te iubeste ca ii prea scurt timpul, iar tu esti foarte indragostita de el, dar nu este iubire.
Faza cu prietena ta ca se dadea la el...ori stia ca este prietena ta, ori nu era genul lui, ori chiar nu face el chestii dinalea.
Chestia ca uita de intalniri poate avea mai multe cauze:
1. Poate vrea sa te faca sa fierbi putin sa fi mai innebunita dupa el.
2. poate nu vrea nimic serios sau s-a razgandit
3.este posibil sa nu se fi obisnuit cu noua relatie, probabil ca a fost mult timp fara prietena si inca nu i-a intrat in ritm si fiind cu prietenii uita.
4.este posibil anturajul.probabil ca prietenii lui il convinge sa mearga cu ei.
Tu ar trebui sa porti o discutie cu el sa il intrebi ce vrea de fapt sa faca, sa te lamureasca si pe tine.
Bafta!

| neutrino a răspuns:

Pai daca va iubiti, ce mai conteaza restul? Ai obtinut de la aceasta relatie, intr-o saptamana, ceea ce nu reusesc unii dupa ani de zile petrecuti impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuii sa te cheme si pe tine cu prietenii lui. Daca sunteti doar de o saptamana impreuna stai linistita, poate nu e obisnuit sa isi lase balta prietenii..Nu te desparti de el.Totusi ar fi bine sa ii spui nelamurirea ta, el iti va da cel mai sigur raspuns.

| Stassy a răspuns:

Pe bune?! Daca te iubeste ar trebui sa faca totul pentru tine, nu? Asta e relatia adevarata.
Ar fi bine sa'l intrebi dc se comporta asa sh sa discutati mai deschis.
Daca as fi in locul tau... M'as desparti de el. Dupa ce'ai zis...chiar nu merita.

| Laura a răspuns (pentru Stassy):

laughing) Cum să fii atât de ipocrit? "Daca te iubeste ar trebui sa faca totul pentru tine, nu?" Dar o sfătuiești să se despartă de ăla fără motiv. Ea nu trebuie să facă totul pentru el?

| byby54 a răspuns:

Uite...cel mai bine ar fi sa discuti cu el. Chiar trebuie sa ii spui ce simti, iar iubitul tau va fi mai grijuliu...crede-ma asa e cel mai bine. Nu baga in seama "fostele", sper ca te-am ajutat:*

| sergiana a răspuns:

Fa-l gelos..vezi cum reactioneaza... daca devine gelos inseamna k intr-adevar tine la tine... daca nu ar fi bine sa te desparti de el. mai ales ca uita sa se vada cu tine