| AnGeL a întrebat:

Heii TPU! :* Verisoara mea are 16 ani si este virgina si ma tot intreaba: daca isi penetreaza vaginul cu degetul inseamna ca nu mai e virgina? Chiar nu stiu ce sa.i raspund. Multumesc pentru ajutor :*.

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Nu conteaza daca tu esti "verisoara" sau nu, ideea e ca daca iti intoduci degetele sau orice fel de obiecte in vagin iti pierzi virginitatea, himenul este foarte sensibil si se poate rupe foarte usor si nu e o regula sa curga sange ( probabil multe fete cred ca "daca nu a curs sange sunt virgina" Total fals!) in concluzie daca vrei sa-ti descoperi corpul prin masturbare fa-o dar prin atingere, la exterior fara sa risti sa te dezvirginezi singura. Bafta!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ea are 16 si iti cere tie sfaturi inseamna ca esti mai mare si ar trebui sa stii.Asta daca verisoara ta nu esti chiar tu.

| MeMeMe97 a răspuns:

Doar daca îşi rupe himenul se consideră că nu mai e virgină.

| Hulya a răspuns:

De ce n-a intrebat chiar ea? Daca tot voia/vrei sa faca/faci chestia asta, putea/puteai sa se/te documentezi pe internet si aflai, dar na intreaba pe TPU ca afla mai repede!

| AnGeL explică (pentru Hulya):

In primul rand verisoara mea e mai mica decat mine cu cateva luni si cum ne intelegem foarte bine s-a gandit sa ma intrebe...dar nu consider ca genul asta de informatii nu trebuia sa vi-l dau voua
In al doilea rand nu esti obligata sa raspunzi la intrebarea asta, iar in cazul in care nu ai observat categoria se numeste "Dragoste si sex" deci e logic ca genul asta de intrebari sunt ...ar trebui sa gandesti inainte sa raspunzi la intrebarea cuiva
In al 3-lea rand da m-am documentat indeajuns inainte sa pun intrebarea asta dar aveam nevoie de parerea mai multor persoanewinking

| OnuOnulică a răspuns:

Si din toti prietenii ei s-a gandit sa te intrebe fix pe tine?

| greyhound a răspuns:

Nu.
Da' tu cati ani ai de iti cere tie sfaturi? Te intreb de curiozitate.

| Foxyyyy a răspuns (pentru greyhound):

Sa fim seriosi, e clar ca ea e ''verisoara''.

| greyhound a răspuns (pentru Foxyyyy):

Asa ma gandeam si eu doar ca mi s-a parut un pic ciudat ca a zis "verisoara" si n-a folosit vechea formula "o prietena"

| Vi003 a răspuns:

Nebunatica mai e verisoara ta, chiar n-are unde sa puna mana? De ce n-o ajuta pe maica-sa prin bucatarie sau de ce nu citeste o carte? Macar, se spala pe maini?

| AnGeL explică (pentru Vi003):

Nu stiu raised eyebrows poate o intrebi tu oh go on ca si asa te roade curiozitatea

| Vi003 a răspuns (pentru AnGeL):

Esti cap patrat, tu ai intrebat si ai gasit raspunsuri. Vad ca te roade pe tine undeva si-ti bagi "destele".