| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu ce sa fac sa nu`mi mai fie rusine de un baiat. Adica daca il plac, sau chiar suntem impreuna... Mie imi este rusine sa il intreb ceva sau sa ii zic ceva fata in fata... Acum nu am un iubit sau imi place de cineva, dar va intreb de acum. Fostul meu prieten s`a despartit de mine deoarece vorbeam cu el doar pe Messenger. Va rog ajutati`ma.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Pai... big grin uite ce coincidenta, si eu eram asa la 14 ani thinking da, cam pe acolo, si l-am cunoscut pe prietenul meu pe neogen apoi am vb pe mess, pana la urma am fost impreuna, desi eram la distanta, doar peste 4 luni am mers la el, zicandu-le parintilor sa ma duca sa cunosc locuri noi, anume unde era el, si la inceput mi-a fost rusine, toata am tremurat. A fost ca un shok, pentru ca era primul meu prieten. Si pana la urma am mai luat si eu initiativa sa il sarut, desi cand m-a sarutat prima data m-am speriat ca nu am stiut ce mosu' e aia, dar a mers de la sine. Deci trebuie sa iti gasesti pe candva, de preferat nu de la tine din scoala pentru ca pot fi nesimtiti care vor sa isi bata joc de tine. ai nevoie de un prieten care sa te intelegeasa, sa vada ce suflet frumos ai si sa te scoata din carapace
In concluzie, cautati un prieten, dar nu care vine la rand! Ci cu grija.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai tu ar trebui sa te deschizi ca daca esti rusinoasa asa lumea va zice ca nu ai interes sa te cunosti cu nimeni, ai o gura limba si poti vorbi asa ca dai bataie.

| BlancaFantasma a răspuns:

Poate iti lipseste increderea.Si nu neaparat increderea in tine, ci in persoana respectiva iubit/prieten. Sau esti o fire timida, introvertita si iti e greu sa te deschizi in fata altor persoanehappy ai incredere in tine si totul va fi bine! indrazneste sa "vorbesti" nu mai fi muta ca ai de pierdut(uneori)! bafta!

| Lummy a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie rusine sa vb cu el si fata in fata. Din moment ce ai decis sa fii cu el, iti dai seamna ca trebuie' sa vorbiti fata in fata, sunt unele probleme care nu se rezolva pe mess...deci lasa rusinea la o parte.

| Alinka_7611 a răspuns:

Mereu cind simti ca iti este rusine. straduite sa nu arati asta si curaj papusa. sid e fapt asta nu se numeste rusine. dar neincredere in sine... trebuie sa iti dai seama ca poti fi mai mult de atit si ca neincrederea asta daca n`o sa o invingi tu. pai nu te va ajuta nimic altceva... tot depinde deja de tine. eu ti-am zis ce parare am avut.
p.s. tot eram asa dar m`am luat in mini si am zis ca eu sunt mai mult de atit si de atunci am ft multa incredere in mine si ma tzin chiar mult mai presus decit altii. si asta ma ajuta ft mult!
SUCCES ):*

| Silviu_1016 a răspuns:

Curajul acesta trebuie sa ti-l faci tu crede in tine...ia-ti inima in dinti si fa-ti curajul necesar nu stiu ce sati mai zic altceva sper ca te-am ajutatwinking