| oana_4978 a întrebat:

Imi place tare mult un baiat e in liceu cu mine, eu numai ce m-am despartit de un alt baiat cu care am stat un si o luna.Acest baiat de care imi place acum, stie de fosta mea relatie treminata recent si din cate am auzit de la un prieten comun ii place de mine dar ii e frica sa stam impreuna deoarece crede ca am impac cu fostul asa cum am mai facut odata.Am iesit sa ne plimbam de multe ori si prin scoala ma mai tine in brate. Ceea ce m-a mirat e ca acum seara
cand am iesit sa ma plimb cu el fiind insotit de mai multi din prietenii lui, nu s-a sfiit sa ma tina de mana desii nu suntem impreuna... dupa ce am ajuns la mine in fata blocului am ramas un pic in spate si cand sa plec mi-a spus ceau si m-a luat in brate, eu nu am mai putut sa ma abtin si l-am sarutat.Cand a ajuns acasa am intrat pe Messenger si am vorbit cu el despre chestia asta spunandu-mi razand ca nu are de ce sa imi fie jena de ce am facut.Nu stiu ce sa cred oare ma place cu adevarat sau sunt doar un moft pentru el? Va rog ajutati-ma sa inteleg...multumesc

Răspuns Câştigător
| Dutzulescu a răspuns:

Salut Oana, parerea mea e ca trebuie sa vorbesti deschis cu baiatul asta, sa-i spui exact ce simti pentru el si sa-l determini sa aleaga intr-e tine si pariul asta stupid.Probabil ai impresia ca metoda asta e riscanta, ei bine chiar e, dar tu trebuie sa aflii cat de mult insemni pentru el. Daca valoreaza mai mult acel pariu, atunci nu-ti mai bate capu.Totusi...mie nu-mi prea vine sa cred varianta asta cu pariul (doar parerea mea, nu-l cunosc pe baiat). Tind sa cred ca e o scuza penibila, fata asta "experimentata" stiind cum sa-l tina pe acest baiat langa ea (cred ca intelegi la ce ma refer). In concluzie, tu trebuie sa iei atitudine. Iti doresc succes.

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da, te place, dar te rog frumos, fii serioasa cu el. Spune-i de ce te-ai certat cu fostul, ce n-a mers si asigura-l ca tu nu esti neserioasa, vrei doar sa fii respectata si iubita.

| Dutzulescu a răspuns:

In sfarsit o intrebare sincera, intemeiata si legata de partea mai putin abordata a categoriei : "Dragostea".
O sa-ti spun ce cred din perspectiva mea de "baietel"hee hee. Cred ca baiatul asta chiar te place, dar trebuie sa vorbiti mai mult.Mult mai mult.Nu pot sa zic ca am avut n-shpe relatii, dar toate "inceputurile" au fost cu discutii luuuuungi pe care le continuam si a 2-a zi. Discutii despre absolut orice. Povestind cu el o sa-ti dai seama daca merita sau nu, iar daca merita, nu mai sta pe ganduri.
Te simti putin ciudat asa imediat dupa ce ai incheiat alta relatie, intr-adevar, dar nu trebuie sa te opreasca asta. Spune-i lui toate astea, fi sincera, si daca e baiat "creeros" o sa aprecieze. Te salut si-ti urez succes!
P.S.Mai cere si sfatul unei fete (prietene).hee hee

| oana_4978 explică:

Ok sa va mai spun ceva:am inteles punctul vostru de vedere si va multumesc sincer ca m-ati ajutat cum ati putut, dar vroiam sa va mai relatez inca o povestire:eu vorbesc cu el in continuare si pot spune ca neintelegem bine, va spun sincer ca il ador nu stiu ce mi-a facut baiatu acesta pentru ca desii il cunosc de multa vreme acum parca s-a aprins ceva foarte puternic. dupa cum v-am mai spus uneori imi da impresia prin gesturi ca nu ii sunt indiferenta dar dupa cum am spus "uneori" pentru ca cateodata am impresia ca il stresez si il plictisesc.Am omis un lucru el sta cu o fata mult mai mica ca si el cu vreo 8-9 ani, desii stie ca acea persoana pe cat e de mica ca si varsta pe atat e de "experimentata"in ceea ce priveste baietii.Eu l-am intrebat de ce inca sta cu ea si m-a asigurat ca sta cu ea doar ca sa castige un pariu.Nu stiu ce sa mai cred, desii sta cu ea se plimba cu mine, ma cauta, ma tine de mana pe strada s. a Mi-e frica dupa cum am mai spus sa nu fiu o povara pentru el si sa nu reprezint pentru el doar "ambitie". imi mai puteti da un sfat va rog.Cu respect OANA