| Aliii7654321 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de indiferenta pentru fostul prieten.Multumesc!

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Nu există statusuri de indiferență, ci INDIFERENȚĂ.

| ceaiuldetei a răspuns:

FOLOSEȘTE-ȚI CĂPĂȚÂNA! Sau o ai doar ca să nu plouă în gât?

"vreau și eu niște statusuri de indiferență pentru fostul prieten".

Fată, scoală din somn. Până la urmă, ți-e fost sau nu ți-e fost și te sucești constant în idei și sentimente?

Indiferența-i cea mai nasoală formă. Doare cumplit.

Fă-ți de cap cu altul, de exemplu. Ignoră-l. Lasă călăritul mess-ului și gândurile de genul ăsta:

"îmi dă buzz? nu? îmi dă? ba nu? ba da? ba nu? hai că îi dau eu. ba nu. ba da. ba hai că mai aștept. ba nu. dă-i, fată. nu-i da, fată, că nu ești proastă. dă-i. nu-i da. dă-i. nu. da. nu. da. nu. of!"

Că nu te duc nicăieri și îți mănâncă nervii inutil. Apucă-te de citit vreo câteva cărți. Câte cărți ai citit la viața ta, de poți adresa întrebarea aia atât de idioată? 50? Cred că ar fi un lux... sau cred că ar fi doar cărțile de joc.

Citește cât poți de mult. Trece timpul, te mai deștepți și mai uiți și de amintirea ăluia. Vezi-ți de universul tău, capul sus și nu uita: n-o să fie singurul care o să îți devină "fost".

Și eu sunt fosta cuiva. Și altul e fostul meu. Și așa e toată lumea asta. Rar se întâmplă ce crezi tu că se întâmplă cu fiecare pe care îl cunoști.

Speranță moarte ultima, dar până atunci, vezi să nu mori tu, de grija altuia. Fă-ți viața cum știi, lasă foștii și apucă-te să găsești lucruri interesante de făcut.

Dacă te superi și nu îți convine genul ăsta de adevăr, reține o treabă mișto de tot: NU sunt mulți oameni care au timpanul gros și pe mulți îi supără adevărul și foarte mulți au timpanul sensibil și nu suportă emoțiile și senzațiile tari. Dacă vrei să suporți, trebuie să înduri. Dacă nu vrei să înduri, rămâi așa.

Succes.

Cu o deosebită, dar deosebită plăcere.

| justsummer a răspuns:

De ce ti-ai pune status de indiferenta? Nu trebuie sa astepti ca el sa vina in genunchi si sa-si ceara iertare si sa spuna ca vrea sa fiti iar impreuna. mai bine incearca asta:http://www.google.ro/imgres? imgurl&imgrefurl=http%3A%2F%2Flolimage.com%2F11041_quote%2BLife%2BIs%2BShort%2BBreak%2BThe%2BRules%2F&h=0&w=0&sz=1&tbnid=uyY2VUJf5aYriM&tbnh=194&tbnw=259&prev=%2Fsearch%3Fq%3Dlife%2Bis%2Bshort%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=life%20is%20short&docid=fgluXTACD9UugM&hl=ro&ei=bd7rUbDgK8GWPeiHgKgH&ved=0CAEQsCU parerea mea e ca spune ceva de genul uite ca nu-mi pasa de tine, decat ceva de genul am vrut sa zbor pana la soare in cautarea iubirii, dar caldura nebuniei mi-a ars aripile.