| Raluutsa a întrebat:

Heiii :* Am o relatie de 8 luni aproximativ..Si incep,usor, usor sa detest persoana aceasata sa ma plictisesc de aceleasi replici zi de zi [ el ma iubeste tine la mine foarte mult ] si eu la randul meu am tinut...tinthinking este normal dar totusi vreau o schimbare ...cum as putea sa ma despart de el fara sa il ranesc? [Funda kiss]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam aiurea, gandeste-te ce ti se va intampla pe viitor daca te plictisesti mereu si schimbi partenerii, o sa-ti poti intemeia o familie? Discuta cu el si incercati sa aduceti ceva nou in relatia voastra, schimbati parcul pe unde va plimbati, restaurantul/clubul unde preferati sa va distrati, atmosfera intima, sunt o gramada de lucruri de schimbat, chiar felul tau de a gandi si poate si al lui, omul cand isi schimba gandirea isi schimba si felul sau de a fi, daca vezi ca pana la urma urmei nu se mai poate ( ai gasit pe altcineva? ) nu trebuie deact sa-i spui adevarul, este o rana mai grea pe moment, dar daca incerci sa-l minti o sa traiasca cu impresia ca toata relatia voastra nu a fost decat o minciuna, oricum... 8 luni de zile nu este chiar asa de mult

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă pur şi simplu monotonia e problema, atunci încearcă să aduci o pată de noutate în relaţie. De exemplu, ia bilete şi mergeţi la teatru, sau într-un loc nou care să vă facă amândurora plăcere.

| neutrino a răspuns:

Ii spui in fata ca e timpul despartirii.

| dragos9234 a răspuns:

Plictiseala este absolut normala.
Daca ai pana in 20 de ani ar trebui sa te inteleaga.
Explica-i ca desi inca mai tii la el relatia a devenit monotona.

| ruddy a răspuns:

Faza ca ai gasit pe altcineva ii cam aiurea adic dupa 8 luni te desparti de el pur si simplu petru altu? Incerca sa te schimbi tu daca el nu se schimba, sau spune-i ca vrei sa iei o pauza sa va despartit dar nu-i zi ca ai gasit pe altu laughing nu-l omora

| Raluutsa explică (pentru ruddy):

Asta gandesc si euu! chiar nu vreau sa il fac sa sufere! vreau sa il fac in asa fel sa simta si el asta adica sa nu vrea nici el sa mai continuam

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Simplu spune la el adevarul ce simti daca vrei sau nu.

| goodofwar09 a răspuns:

Da-te dracu.

| Raluutsa explică (pentru goodofwar09):

Daca nu ai un raspuns ca atare te rog nu te baga! nu esti neoit sa dai raspunsuri aiurea... TRIST!

| Spanu_Catalina_1992 a răspuns:

Vorbesete cu el fata in fata spune-i ca l-ai iubit dar oamnei se mai si despart, ca nu sti ce s-a intamplat dar nu vrei sa mai fiti impreuna BAFTA!

| AlKhalifa a răspuns:

Nu e bine ce facihee hee Parerea mea.straight face
In fine, incearca sa-i spui ca ai gasit pe altcineva si "cred" ca va intelege.

| Raluutsa explică (pentru AlKhalifa):

straight face stiu, chiar sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa fac...ma simt penibil

| qxs a răspuns:

Daca nu o sa intervina noul in relatia voastra si daca nu o sa iti iei inima in dinti sa ii spui ca nu mai vrei relatia asta, o sa ajungi sa il inseli (daca esti genul de persoana care face asta). Personal cred ca nu ai cum sa nu il ranesti daca zici ca el te iubeste pe bune. Si daca esti sigura ca te plictiseste, vezi, roaga-l sa luati o pauza, zi-i ca nu mai stii ce simti pentru el si pentru relatia voastra... Ai grija de tine. pup

| Raluutsa explică (pentru qxs):

Multumesc mult! kiss