| ucvfcsb a întrebat:

Heiii... Sunt indragostit de o fata si nu stiu ce sa fac. Ma inteleg super bine cu ea vorbim mereu,suntem in aceeasi clasa,avem ore in care stam impreuna in banca,rade la glumele mele,ne uitam unul la altul in ore, cand e cu prietena ei si o intreb pe prietena ce face fata de care sunt indragostit se ia de mine si imi spune ca pe ea nu o bag in seama, cand trece pe langa mine aproape mereu imi face ceva si multe altele...Acum cateva zile am auzit-o vorbind cu prietena ei despre un baiat care ar vrea sa se intalneasca cu fata de care sunt indragostit, dar aceasta nu a dat semne ca vrea ceva cu acel baiat.M-am gandit ca la Balul Bobocilor ar fi potrivit sa vorbesc cu ea, dar mi-e frica sa nu pierd timp pana atunci. Ce sa fac? Mi-ar pare rau daca s-ar raci aceasta prietenie in eventualitatea in care nu vrea sa fim impreuna( fetele ati fi de mare ajutor ) FUNDA!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Chiar daca fata te place, s-a plictisit tot asteptand de la tine sa-i arati ca esti capabil de o relatie cu ea. Asa ca nu te arata surprins daca ea va accepta sa se intalneasca cu un baiat care stie ceea ce doreste si este capabil de acest lucru. Cat crezi ca poate o fata sa te astepte pana cand tu vei deschide gura?

| StefanMV a răspuns (pentru neutrino):

E corect, insa tinand cont ca ea inca nu stie daca sa iasa cu acel baiat sau nu se poate sa insemne ca fata inca mai are sperante ca el va prinde curaj. Altfel spus trebuia sa ii mai dai o sansa nu sa il demoralizezi de tot. laughing Desi s-ar putea sa fie prea tarziu daca asteapta pana la bal. Parerea mea e ca ar trebui sa vorbeasca cu ea inainte si daca accepta la bal deja v-or fi impreuna.

| Trolozaur a răspuns:

Daca astepti momentul potrivit ti-o iau altii inainte care nu il asteapta.