| puffy15 a întrebat:

Heiii TPU.:* Cum sa fac sa ma placa un baiat? Cum sa ma comport in preajma lui? Cum sa ma imbrac? Va rog fara raspunsuri de genu : dragoste cu sila nu se poate, fii tu insati, etc. Dau funda.:*big grinpuppy dog eyes

3 răspunsuri:
| adriang95 a răspuns:

Crezi ca pe noi (astia care nu cauta doar sex) ne intereseaza cu ce va imbracati in mod special? Ok, poti sa porti ceva specific sexului feminin, o rochie NU foarte scurta, sau o bluza mai altfel, dar nu exagera cu partile pe care le expui pentru ca altfel vei atrage tot felul de nesimtiti, ca pe urma sa intri pe TPU si sa te plangi ca "Baietii este porci"...
Cel putin pentru mine conteaza sinceritatea, felul de a comunica (degeaba arati bine daca bati cacatu' cu parul'), UNICITATEA (de ce s-ar uita un baiat la tine daca ar gasi exact acelasi gen de fata daca iese 5 minute pe strada... ok, inteleg sa fii "la moda" dar fa in asa fel incat sa fie unic 51%, iar moda 49%).
Apoi, daca vezi ca nu te baga el in seama, te duci la el, il intrebi ce faci si incepi o discutie, nu stai ca muta si astepti sa vina el la tine precum un cavaler pe cal alb. Suntem si noi oameni si intelegem ce inseamna sa fii timid, dar (cel putin asta e firea noastra) incercam sa scapam de fiecare firicel de asa-zisa "frica de comunicare".
Mult noroc (o sa ai nevoie)

| PinkCupcake a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. In primul rand, arata-i ca il placi, altfel te va crede o nebuna. Intereseaza-te ce ii place, vorbiti pe mess sau fata in fata, asa veti fi mai deschisi unul fata de altul si, cel mai important lucru, ai grija sa aiba incredere in tine, dar si tu in el. Succes! happy

| DenyDenysaa a răspuns:

Si eu sunt fix in aceeasi situate si stiu si eu cum e eu as zice sa fii mai timida pentru ca baietilor nu prea cred eu ca le plac fetele care se dau la ei adica mna sfatul meu a da si astp j eu nij rasp ca si eu mai am 4 zile pana ne intalnim fata in fata si eu cum sunt timida nu oo sa am curaj sa-i spun nimic voi astp sa vina el la mine asa sa faci j uh succeswinking :*