| puffy15 a întrebat:

Heiii TPU.:* Cum sa fac sa ma placa un baiat? Cum sa ma comport in preajma lui? Cum sa ma imbrac? Va rog fara raspunsuri de genu : dragoste cu sila nu se poate, fii tu insati, etc. Dau funda.:*:*

Răspuns Câştigător
| DamiPapucii a răspuns:

Buna puffy15, sa placi un baiat e important.Sa te placa baiatul respectiv trebuie sa faci niste pasii, stii si tu asta.
Parerea mea e sa te comporti foarte indiferenta in fata lui, cand il vezi salutal gaseste un subiect sa discuti, spune-i ca ai ceva important sa ii spui si il chemi undeva.Pai cand iesi undeva,in oras, cu prieteni e o sarbatoare ceva important unde e si el ia-ti o rochita de vara(fiindca este vara), cu niste sanndale asortate, si parul lasat pe spate sau niste pantaloni foarte scurti si un tricou colorat(rosu, galben, albastru)cu sandale sau tenisi de aceeasi culoare cu tricoul.Si daca te duci undeva si din intamplare il intalnescti, te imbraci cu o fustita cu buline, si un maieu sau tricu de aceeasi culoare cu bulinele de pe fusta dar tricoul/maieul sa fie bagat in pantaloni si cu niste sandale.
SPER CA TE-AM AJUTAT. SPOR IN DRAAGOSTE FUNDA

1 răspuns:
| zDenYz a răspuns:

Fie ca esti pe holul de la scoala, fie ca esti la un eveniment sau intr-un loc public cand il zaresti, important e sa nu pari disperata. In plus, n-ai vrea sa te faci de ras daca nu iti raspunde si n-ar fi nici atragator sa mergi la el sa ii spui: "Hey, imi place de tine!"
Exista totusi o metoda pe care o poti utiliza ca sa-ti dai seama daca este interesat de tine, exista niste semnale pe care le poti descifra astfel incat sa iti dai seama daca te place.
Trebuie sa fii insa pregatita si pentru situatia in care nu e interesat de tine si sa nu o privesti ca pe un esec. De indata ce l-ai vazut, stabileste contact vizual cu el si zambeste-i prietenos, astfel ii vei transmite ca esti deschisa spre a va cunoaste si lui ii va fi mai usor sa vina sa te abordeze. Daca nu iti raspunde la zambet poti sa te faci ca zambeai altcuiva din spatele lui si nu te vei simti prost. Funda?