| BLeur a întrebat:

Helăuuu TPU!

Să încep cu începutul. Am o colegă în clasă cu care mă înţeleg foarte bine şi ea mi-a zis că sunt singurul băiat şi printre singurele persoane care este lângă ea când se simte aiurea, îi este rău etc.Ea nu a avut o relaţie până în acest moment. Simt că o plac, ea mi-a zis că nu putem fi mai mult de prieteni, ţine la mine.dar nu simte ceva mai mult.

De ceva vreme, când vorbesc cu ea îmi tot trimite emoticoane gen : " :* puppy dog eyes big hug ", asta să înţeleg că ar vrea vreo relaţie de la mine?

Am ajutat-o cu multe, ia plăcut un băiat înainte care ia făcut numai rău, se simţea în ultimul hal şi am fost lângă ea.dar mi-a zis că sunt doar frăţiorul ei, nu pot fi mai mult.

Eu în acest timp am ajuns să ţin la ea foarte foarte mult.:-s ce să fac?straight face

Răspuns Câştigător
| WhisperSsS a răspuns:

Alohaa!
Nu stiu de ce dar ma simt cam vinovata acum ca ti-am citit problema. Sunt cam in aceiasi situatie. Si eu simt la fel pentru un baiat il consider doar "fratele " meu dar el vrea mai mult iar eu l`am respins si ma simt prost. Dar ma rog la mine sunt mult mai multe detalii care imi ingreuneaza enorm de mult decizia.
Asculta. Daca ea simte doar atat nu ai cum sa ii schimbi sentimentele. Dar nu te da batut din prima. Incearca, incearca, incearcaa! Daca nu poti schimba nimic. Lasa lucrurile asa cum sunt. Crede`ma daca ai pierde`o din cauza asta te`ai simti groaznic.
Daca nu merge eu zic sa nu risti. Stiu ca se spune ca daca nu risti nu castigi dar daca nu risti nu pierzi, nu?

Sunt sigura ca acolo undeva in inima ei simte mai mult pentru tine dar daca nu doreste acest lucru nu exagera. Ai multa grija de tine! Sper sa fie totul bine;*...

| BLeur explică (pentru WhisperSsS):

Mulţumesc, aştept id-ul tău pe privat.dai sfaturi bune.happy.

| WhisperSsS a răspuns (pentru BLeur):

Multumesc! Daca as putea lua si decizi la fel de bune... sad. Off. Ma bucur ca te-am putut ajuta!

11 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Amice....esti indragostit!hee hee

| BLeur explică (pentru Xtadelo):

Numai sunt, mi-a trecut tongue.

| Xtadelo a răspuns (pentru BLeur):

Daca zici tu...hee hee

| SakonSIUkon a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci te vrea ca prieten pa, cate fete nu mi-au facut mie exact ca tine si nu asteptau nimic de la ele si nici eu..deci renunta la ea

| schmoll a răspuns:

Vrea sa fiti amici,emiticoanele sunt nimicuri,daca te vei da la ea, probabil isi va schimba parerea, fi amicu ei cel mai bun, si poate cine stie cu timpu va vrea mai mult, desi nu cred

| BogdanS a răspuns:

Daca iti trimite emoticoane de genul ala nu inseamna nimic.Si eu mai primesc din astea cand dau tema cuiva.Ce naiba. Daca stii ca este timida pot sa insemne si emoticoanele alea ceva dar nu cred. Daca iti place de macar ia-ti o piatra de pe inima si spune-i ca o placi fara sa astepti acelasi sentiment de la ea in schimb.Iti vei lua o piatra de pe inima spunandu-i si te vei simti mai bine. Daca si ea spune ca te place dupa ce tu ii spui asta inseamna ca emoticoanele alea insemna mai mult decat cred.Dar vezi ca ceea ce-i spui sa fie intr-un moment oportun si de preferabil sa fiti doar voi doi.Bafta multa.

| Ciq a răspuns:

Nu cred că emoticoanele înseamnă ceva.
Totuşi dacă o să aibă un iubit crede că va rezista drăguţa voastră relaţie fraţior-surioară? E doar o chestiune de timp. Deci înseamnă că trebuie să faci ceva înainte să vină altul.

O opţiune ar fi: Îi spui că vrei să fiţi mai mult decât prieteni. Dacă începe să ţină discursul gen să rămânaţi doar prieteni bla bla, îi spui că nu poţi suporta fiindu-i doar prieten. Dacă încă nu vrea, spune-i că nu îi mai poţi fi prieten în continuare.

Nu vorbi cu ea, n-o suna, nu trimite mesaje sau orice altceva pentru ceva timp. Trebuie să respecţi chestiile astea altfel rişti s-o pierzi. Trebuie să fi atent, nu trebuie să fi nesimţit. Dacă sună, nu răspunezi. Dacă trimite mesaje nu răspunzi, dacă o vezi pe stradă, eşti politicos, o saluţi şi găseşti o scuză să pleci. Aştepţi câteva luni şi va începe să-ţi ducă dorul foarte tare.

Dar sunt cam mulţi paşi şi totul e riscant, deci altă opţiune este să îi zici că o placi.

Noroc!

| crackk a răspuns:

Si eu m-am aflat cam in aceiasi situatie laughing sfatul meu e sa nu strici prietenia printr-o relatie... ai grija. Daca totusi nu poti sa faci chestia asta, vorbeste cu ea si fa ce ti-au zis ceilalti.

| catalyna20 a răspuns:

Din punctul meu de vedere cea mai buna cale ar fi sa discuti cu ea pe aceasta tema! vorba aia : FII BARBAT!