| AcadeaAnonima a întrebat:

Hello:3 Am o mica problema, si cum nu prea am prieteni, am decis sa apelez la voi! Deci, sa incep :
De cand a inceput anul scoalar, mi-a atras atentia un coleg nou. La inceput, puteam sa jur ca nu ma voi indragosti, dar imposibilul e pana la urma posibil big grin Am aflat despre el ca fumeaza, pentru ca este foarte direct, si nu este un baiat tocmai Okay : Injura mult, a etichetat pe toate fetele drept c**** si nu e nici porea prietenos sau deschis, sociabil. Insa, s-a imprietenit foarte repede cu cateva colege ( sunt sigur ca o sa-si doreasca sa dea timpul inapoi laughing ) si, dupa, cu o fata mai mare. Ea e foarte urata, fumeaza, se taie, ma rog... Se vedea ca se plac reciproc, avand in vedere ca ies in pauze impreuna, etc. Dar, cum sunt mai "copilaroasa" m-am imprietenit si eu cu el. Avem cateva lucruri in comun, si a zis ca sunt cu el in echipa. Ne intelegeam foarte bine, pana astazi, in pauza : stateam pe coridor cu el si inca un coleg. El era in fata mea, si m-a intrebat celalalt coleg, prietenul lui, daca imi place de cineva din clasa. Nici nu am apucat sa ii raspund, ca s-a bagat o colega si a zis ca imi place de el. Am ramas uimita, stiind ca noi doua nu prea vorbim, defapt, nu vorbim. Nici nu a avut de unde sa stie, numaj eu din clasa stiu. Oricum, colegul acela a plecat si de atunci nu prea m-a mai bagat in seama. Am ikncercat sa ii explic ca nu e adevarat, dar degeaba. In ora de informatica m-a chemat pana la el sa-mi zica ceva, dar nu a mai apucat.
Multumesc pentru ca m-ati "ascultat"! Sper sa nu ma jicniti, stiu ca si voi ati trecut prin asta! Funda la cel mai sincer, folositor, si bun raspuns!

2 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Eu zic sa vb cu el daca acum stie ca il placi. Pana la urma nu vad unde e supararea lui.Ok poate nu te vede cum il vezi tu dar crede-ma ca asta nu la- deranjat si ar fi oki sa vb cu el fata in fata.

| Iulia0102 a răspuns:

Pai. Baietii rai iti atrag mereu atentiawinking cat despre colega aia a ta e o vaca, ami pe direct laughing. eu as zice sa-l lasi ceva timp pentru ca asa si-ar da seama ca il placi, ca altfel nu ar sti ce de i presezi atata ca nu-i adevarat... arata-i ca nu-ti pasa, fii tu aia rea acum big grin evita-l. si oricum o sa-ti zica ce voia sa zica laughing stiu ca ma reptwinking, la ora de informatica cand o sa vada ca-l eviti, zic big grin apoi sper sa va impacati. si intr-un final va doresc casa de piatra si multi purandei laughing) :*
BAFTAwinking
>big grin