| GotenKs18 a întrebat:

Am tot stat incordat luna asta pentru ca aveam oarecum o frica, facusem sex cu prietena mea neprotejat de 2 ori bineinteles fara sa ejaculez in ea si imi era frica de o eventuala sarcina (si cand zic sex ma refer prima oara maxim 2 min iar a doua oara sub 1 minut pentru ca a fost prima oara neprotejat si pentru mine si e o alta senzatie). Ultima oara am facut sex neprotejat inainte sa ii vina ciclul cu 2 saptamani, adica la 2 saptamani dupa ce am facut-o neprotejat i-a venit menstruatia.Acum 2 luni i-a venit pe 13, luna trecuta pe 14 iar luna aceasta tot pe 14 si ia tinut pana astazi ( astazi s-a terminat adica ). Intrebarea mea ar fi: sa mai am vreau-un dubiu in privinta sarcinii? Adica care ar fi sansele ca ea sa fi ramas insarcinata din lichidul preejaculator (pe care eu nu l-am vazut niciodata la mine cum arata sau cand apare) si mai mult decat atat sa fie un caz in care are si menstruatie pe sarcina si peste asta menstruatia sa dureze 4-5 zile fara a observa schimbari legate de menstruatie.

3 răspunsuri:
| GigiMenta a răspuns:

Omule calmeaza-te nu ai de ce sa te ingrijorezi dar totusi continua sa folosesti prezervativul de acum nu vreau sa te sperii dar pot aparea problem oricand. Succes

| KitKat15 a răspuns:

Uite ce patesti daca o faci neprotejat! Pune-ti dorintele animalice pe care le ai in frau si du-te si cumpara prezervative.
Revenind la intrebarea ta. Daca luna asta i-a venit menstruatia, asta dupa ce ati facut sex, atunci nu exista sanse sa fie insarcinata.
DAR, data viitoare, protejati-va, deoarece exista sanse sa ramana insarcinata chiar daca tu nu ejaculezi inauntru.
In timpul actului, exista posibilitatea sa "iasa un pic" fara ca tu sa simti.
Durex nu e foarte scump, si de ce sa ai un act doar de 1-3 minute? Lungiti-l.winking

| Nefer a răspuns:

Eu as zice ca sansele sunt de 1 % sa ramana stai linistit ca nu o sa se intample nimic tongue