| dulcikata17 a întrebat:

HELLO! Am si eu o intrebare : daca mi-a venit menstruatia pe 4 si pe 12 daca intretin relatii intime neprotejandu-ma pot ramane sau nu?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca esti la ovulatie, sunt sanse mari

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde daca ai ciclul regulat si la cate zile se succede el!

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca este vorba de a 8/9-a zi a ciclului menstrual, formarea sarcinii devine foarte posibila in cazul in care ciclurile menstruale anterioare au avut lungimi egale sau mai mici de 26(27) de zile. Sau in cazul in care ciclurile tale menstruale sunt neregulate si de regula scurte. Daca intotdeauna ai avut cicluri menstruale a caror lungime a fost mereu mai mare de 28 de zile, in acel caz perioada fertila incepe dupa cea de-a 10-a zi a ciclului si formarea sarcinii devine posibila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da,este posibil sa ramai gravida.

| gheorghe699 a răspuns:

Draga,de ce trebuie sa ne spui noua, decate ori pe zi faci sex?

| gabriielaaa a răspuns:

Nu. Nu cred finca 10zile trebuiesc casa se refacă ovulatia