| Dana3450000 a întrebat:

Hello. Am si eu o problemă și aș vrea un sfat... imi place foarte mult de un baiat, l-am vazut de cateva ori, am si vorbit. Dar inainte eu am vorbit cu prietenul lui cel mai bun. Si de cateva zile am inceput sa ma uit zinlic la pozele lui, as vrea sa ii scriu dar nu vreau sa creada ca sunt vreo disperata si daca i-as scrie ce as putea sa ii zic?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti sigura ca este liber, ii poti transmite ca ti-ar face placere sa deveniti buni prieteni. In functie de reactia lui, vei sti in ce mod sa te comporti ulterior. Bafta. Succes!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Răspunde-i la un story și începe de acolo o conversație

| Nemessys a răspuns:

Imagineaza-ti urmatoarea situatie : Daca tu ai fi baiat si ti-ar scrie o fata un simplu,, buna, eu sunt. X, incantata de cunostinta", ce reactie ai avea? Ai rade? Ai crede ca e disperata? Sau ca e o simpla persoana care pur si simplu vrea sa socializeze si sa cunoasca persoane noi? Nu inteleg de ce am ajuns asa de rau incat NICI MACAR pe retelele de scocializare nu mai vorbim intre noi si nu ne mai scriem de teama sa nu parem ciudati. Nu mai zic de viata reala. Adica Doamne iarta-ma, cum imi permit eu ca om, care traieste intr-o societate si am nevoie sa fiu inconjurat de oameni, sa-mi permit eu sa ies din zona mea de confort si sa cunosc persoane noi cu care pot lega prietenii sau relatii.

Ce ii poti zice? Orice. dar in primul rand calmeaza-te, daca tie o sa-ti tremure degetele cand scrii si o sa fii mereu pe sistemu,, ce sa-i scriu, ce sa-i scriu? " el o sa observe asta si chiar o sa creada o ciudata. Asadar, daca ii scrii, incepi frumos, iti mentii calmul si iti spui de la inceput intentiile si nu esti o falsa, totul o sa mearga mine. Ii poti reaminti ca tu esti fata aia cu care a vorbit atunci, o sa-si reaminteasca de tine si nu o sa-i fii o straina si o sa vorbeasca cu tine ca doar nu e un om al pesterii.

| Marius22222222222 a răspuns:

Daca crezi ca e potrivit pentru tine fa ceea ce simti. Insa intai fii singura ca e singur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, daca ai vorbit si cu prietenul lui nu mi se pare frumos din partea ta sa iesi cu acest baiat. Sunt o multime de baieti in lume, te-ai oprit fix la prietenul lui?

| Dana3450000 explică:

Si vreau sa mai zic ca eu m-am intanlit cu prietenul lui cel mai bun am fost cam o luna impreuna si ei doi stau inaceiasi casa