| limpbizkit a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Cunosc un baiat de cateva luni,si inainte nu vorbeam aproape deloc. De la un timp am inceput sa vorbim,ba chiar si sa ne vedemhappy. Lui a inceput sa ii place foarte tare de mine,si la fel.mie de el. Problema e ca el sta la o distanta foarte mare de mine,si de cele mai multe ori vorbim pe mess. Si intr-o zi,cel mai bun prieten al lui,mi-a cerul prietenia pe facebook. I-am acceptat cererea,si el s-a bagat in seama cu mine. Mi-a zis: am vazut ca il cunosti pe prietenul meu,ceva de genu ca ei doi sunt cei mai buni prieteni, si ca sunt ca fratii. Acesta nu avea de unde sa stie ca prietenul lui ma place, si ca eu la fel il plac. Asa ca lui a inceput sa ii placa foarte mult de mine. Si pe facebook mi-a lasat niste commentari gen : y love you..si chesti din astea straight face. Si atunci,baiatul pe care il plac a vazut,si mi-a zis ca o data ce vb cu cel mai bun prieten al lui cu el sa incerc sa nu mai vorbesc deloc! Dar eu i-am explicat ca nu stiam ca e chiar cel mai bun prieten al lui, si cu cateva zile inainte sa il cunosc eu pe prietenul lui, baiatul pe care il plac nu a mai vorbit cu mine vreo 3 zile,si eu tot asteptam sa imi scrie. Si aseara am vorbit cu el,si era foarte suparat,o tinea tot pe a lui,ca nu trebuia sa vorbesc cu prietenul lui,sau macar sa ii fi spus asta! Mentionez ca eu nu ma gandeam ca prietenul lui ma va placea. Atunci el mi-a zis ca nu a vorbit cu mine,pentru ca astepta sa ii scriu eu si ca era suparat din cauza asta, dar eu la fel asteptam sa imi scrie el, si eu eram la fel de suparata pentru ca nu mi-a scris nimic..si mi-a zis :" cum nu ai vorbit cu mine atatea zile,nu mai intrebat nici ce mai fac,si eu asteptam sa ma intrebi,dar tu nu,nu mai intrebat. Asa ca nu vad de ce ai faceo acum." Eu tot incercam sa ii explic ca imi pare rau,iar el tot acelasi raspuns imi dadea :"nu trebuia sa vorbesti cu prietenul meu si gata" Vreau sa stiti ca el chiar mi-a demonstrat ca ma place si ca tine la mine,in foarte multe feluri. Inainte sa se intample chestia cu prietenul lui, noi vorbeam non-stop, vorbeam despre orice..si mai ales despre noi..despre distanta care e intre noi,si nu putem fi impreuna. Dupa ceva timp,eu am vorbit si cu prietenul lui,si i-am zis ca il plac pe acest baiat,si el a inceput sa imi vorbeasca urat. A zis ca eu nu o sa fiu niciodata cu acest baiat,si ca el nu se cearta cu prietenul lui cel mai bun pentru fete, si nu a mai vorbit cu mine in ziua aceea, a iasit de pe mess.Acum va intreb: Credeti ca ce a fost intre noi, s-a terminat din cauza prietenului lui? Adica credeti ca el nu a mai vrut sa continuam din cauza ca cel mai bun prieten al lui ma place?

Răspuns Câştigător
| Dariiiii a răspuns:

Mda. chiar ca e complicata situatia. Oricum e posibil ca prietenul asta sa ii fi spus baiatului pe care il placi cateva lucruri rele despre tine sau ca ati vorbit despre relatia voastra, eu stiu. Si poate de aia s-a suparat asa de rau baiatul pe care il placi. sau poate e doar influentat de gelozie sa aiba atatea idei neconcepute, deseori se intampla sa nu mai gandim logic cand suntem gelosi din cauza ca suntem indragostiti. oricum eu te-as sfatui sa ii mai explici ca nu ai nici o treaba cu prietenul lui, ca ati vorbit doar, ca il placi pe el, nu pe prietenul lui. Poate o sa ii treaca ideile acestea si o sa te creada. Bafta!puppy dog eyes

| limpbizkit explică (pentru Dariiiii):

Am incercat sa ii explic, si mi-a zis : ala e cel mai bun prieten al meu, si tu nu trebuia sa vorbesti cu el pentru ca el nu avea de unde sa stie ca eu te plac..asa ca s-a bagat in seama sad si orice explicatie am incercat sa ii dau el o tine pe a lui..tot asta imi zice : nu trebuia sa vorbesti cu prietenul meu, si gata!

| limpbizkit explică (pentru Dariiiii):

Si plus de asta, mi-a zis ca s-a enervat foarte tare cand a vazut ca eu am vorbit cu prietenul lui.dar nu am facut nimic mai mult.

| Dariiiii a răspuns (pentru limpbizkit):

Mda. Adevarul e ca nu ar trebui sa iti interzica cu cine sa vorbesti. si pana la urma e prietenul lui. nu o sa se bage intre voi daca e un prieten adevarat. daca se baga atunci ar fi mai bine sa nu mai fie prieteni. Oricum e incapatanat baiatul pe care il placi.puppy dog eyes

| limpbizkit explică (pentru Dariiiii):

Mersi de sfaturi.:*

18 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De obicei prostia se plateste.

| limpbizkit explică (pentru neutrino):

Scuze..imi spui te rog ce vrei sa zici cu asta? Bine inteles daca nu te superi.

| limpbizkit explică (pentru neutrino):

Te rog din suflet, explica-mi ce vrei sa zici cu asta, bine inteles daca nu te superi happy

| leftside a răspuns:

Inseamna ca ai vorbit si tu ceva mai intim cu prietenul lui, altfel nu iti lasa comment-uri din alea din senin.

| limpbizkit explică (pentru leftside):

Nu e asa, tocmai am spus ca prietenul lui nu stia ca eu si baiatul ala ne placem. daca era asa atunci nu ii mai ziceam ca imi place baiatul ala.

| leftside a răspuns (pentru limpbizkit):

Adica ti-a dat comment-urile din senin, asa?

| limpbizkit explică (pentru leftside):

Crede-ma ca iti spun adevarul. eu am vb cu el dar nu chesti intime.din moment ce mie imi place de baiatul ala..si prietenul lui stie astahappy

| limpbizkit explică (pentru leftside):

Nu am vb lucruri intime cu el. faza e ca el nu stia ce e intre mine si prietenul lui atunci cand a inceput sa ma placa, si cand am vazut cum sta treaba, i-am spus ca eu deja il plac de mult timp pe prietenul lui si s-a suparat happy

| leftside a răspuns (pentru limpbizkit):

Mda, complicata treaba. Succes oricum!

| 0Mark a răspuns:

Da sunteti nebunii nu drebuia sa acc... dar acu faptul e consumate croieste alta viata laughing

| limpbizkit explică (pentru 0Mark):

Nu am inteles ce ai vrut sa zici. imi explici din nou te rog, bine inteles daca nu te superi.

| limpbizkit explică:

Va rog tare mult sa imi scuzati greselile! Multumeschappy.

| leine a răspuns:

Da... el nu a mai vrut sa continuati din cauza prietenu lui.

| Daniela_Rosca_1998 a răspuns:

Hmmmmm iubitul meu mi-a zis sa nu mai vb cu cea mai buna prietena a mea deoarece se amesteca in relatia noastra i-am spus ca fac orice pentru el si cand am plecat am sunat-o si i-am zis ca nu pot sa mai vb cu ea si n-am vrut sa-i spun de ce ajutati-ma ce sa fac?