| OlteanuVivia67 a întrebat:

Bună seara.
Întâmpin o mica problema in relatia mea cu prietenul meu si am nevoie de un sfat, dar pentru a înțelege vreau sa o iau de la început.
Ne-am cunoscut anul trecut, la început a fost o caterincă continuă între noi, radeam, glumeam, pe urma m-a ignorat 3 luni, m-a blocat peste tot, a spus că eram stresanta si dupa acele 3 luni tot el m-a căutat.
După am inceput sa vorbim, sa ne cunoastem mai bine si am inceput sa iesim. Am ajuns sa ma atasez foarte mult de el si el de mine, cred ca nu m-am atasat de niciun băiat până acum cum m-am atasat de el.
O perioadă de 2 luni eu am fost plecată în Constanța iar el a ramas acasa, in Bucuresti, iar în perioada aceasta de 2 luni a început să se răcească fata de mine. Era tot mai sictirit iar chestia asta ma făcea sa îl disper tot mai tare cu subiectele: "daca ai pe alta spune-mi si te las", "Tu ai pe alta si nu vrei sa imi spui". Am ajuns intr-un final sa dezvolt o obsesie pentru el si am inceput sa ii urmăresc ultimul act peste tot.
Intr-o seara i-am dat mesaj de pe un cont fals pe Facebook sa vad cum raspunde si si-a dat seama ca sunt eu, a făcut foarte urat, m-a jignit, m-a făcut disperată si a spus că el nu vrea sa mai aiba de a face cu genul de persoane care nu au încredere în el.
Eu am tot insistat cu mesajele si cand am vazut ca devine tot mai sictirit l-am lăsat în pace. Pe urmă a început el sa ma caute, dar ma cauta rar, la maxim 3-4 zile. Recent m-am reîntors din Constanța si a început iar sa ma caute, dar doar pentru "sex".
Ne-am intalnit, am discutat si mi-a spus că "sunt prea ocupat cu munca in ultima vreme, nu prea mai am timp sa ies, daca vrei sa vin la tine, facem una alta si gata, afară ce facem?".
Sa nu uit sa mentionez ca s-a bătut cu pumnii in piept ca toata sictireala asta a lui este din cauza ca l-am disperat prea mult si i-am facut prea multe faze nasoale, iar chestia asta l-a făcut sa ma ignore si ca nu, sa stau linistită, nu vorbește si nu a vorbit cu nicio fata cat m-a ignorat.
Cand ne-am intalnit pentru a discuta l-am întrebat daca ma va ignora in continuare si a spus că "doar daca nu ma mai disperi si nu ma mai bati la cap".
A doua zi asteptam un mesaj de la el sau ceva, dar nimic. Intr-un final tot eu i-am scris si cand i-am spus că nu are rost si ca oricum nu se va schimba nimic, el ma ignoră in continuare m-a făcut disperată din nou.
Stiu ca nu este ok cum m-am comportat cu el, ca am fost prea insistentă și nu trebuia, dar am facut o de frica sa nu il pierd si cred ca chestia asta l-a sictirit si mai mult.
Însă acum chiar nu stiu ce sa mai cred... bănuiesc că nu cauta nimic altceva decât relații intime sau poate are nevoie de timp sa îl las sa respire.
Deși încă am îndoieli fata de el si fata de faptul că ar putea vorbi si iesi cu alta, chiar dacă el susține că nu si ca scenariile astea bolnave sunt doar in capul meu.
Chiar nu stiu ce sa mai fac, mintea imi spune "lasa-l", dar inima ma tine in loc deoarece am ajuns sa tin foarte mult la el. Am nevoie de cateva sfaturi, daca imi puteti oferi, va rog.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi chiar ai fost disperată, e o atitudine scârboasă care te face să te îndepărtezi de persoana aia.

| ania a răspuns:

Te încurajez să te rogi lui Dumnezeu petru viitorul tău soț și nu mai face sex până atunci, Dacă nu te respecți nici alții nu te vor respecta. După cum descrii situația, cel puțin momentan doar se folosește de tine pentru a se detensiona sexual.

| LoveSleep a răspuns:

Esti enervanta rău și evident ca te cauta doar când are chef de sex.

Cauta-ți și tu unul virgin care ar face orice sa ii răspundă o tipa, ăla o să te caute mai des.

| cristimihailov a răspuns:

Ce te-a facut sa te atasezi atat de tare de el?

| MValentin a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar tot ce mi-am dat seama este ca baiatul nu cam apreciază ce are,, acasa,, te rog încearcă sa comunici cat mai mult cu el si sa ii ceri sfatul.
Stai linistită nu faci lucruri gresite daca il cauti si pur si simplu il vrei doar pentru tine, si iubita mea făcea la fel pe la inceputul relatiei pana i-am dovedit cate si cate lucruri si s-a meriat deoarece avea probleme cu încrederea oarecum la fel ca tine. Si cu faptul ca una alta acasa gen, asta a fost vagabonteste si tipul e neserios.

| MValentin a răspuns (pentru MValentin):

Si eu am avut servici de la 4 dimineata pana la 4 dupa amiaza nonstop prin soare si faceam tot posibilul sa imi sun iubita cand puteam si dupa servici sa ma dedic exact cat de mult puteam, atatea scuze pe el cu munca hai serios

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Într-adevăr ești putin cam stresanta atâta timp cât el iti spune sa încetezi dar tu o tot ții pe a ta. te inteleg, si eu am pățit cu un băiat exact la fel și sincer nu merita. Atâta timp cât el nu apreciaza eforturile pe care le depui, în a-l căuta de fiecare dată numai tu, nu merita sa mergi mai departe, ceea ce oferi tu, meriți să primești si tu, însă din ce am inteles, el e dispus să te caute pentru "nevoi intime". Deci, las-o baltă...

| Jade20 a răspuns:

Nu te place si nu te vrea, indiferent ce iti spune el, restul sunt doar scuze cu "nu am timp" si asa mai departe.