| Oanaoni a întrebat:

Hello. Dacă am avut contact sexual neprotejat în ziua a 3 a de fertilitate iar pe data de 27 scria în aplicație că am ovulația (dar nu am avut-o fiindcă am fost la ginecolog și a spus că urmează să ovulez) are cum să rămân însărcinată dacă partenerul nu s-a terminat în mine ci pe sâni? A fost foarte scurt contactul

Răspuns Câştigător
| Bogdanel27 a răspuns:

Dacă nu a finalizat in interiorul vaginului poți sta liniștită. Nu rămâi însărcinată așa ușor.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Si a meritat tot efortul si riscul, pentru un contact in care nu ai apucat sa simti nimic?

Sincera sa fiu, chiar nu va inteleg pe astea care riscati totul doar ca sa stati langa unul care oricum nu da nici o ceapa degerata pe voi, daca nici macar nu-i in stare sa va satisfaca sexual.

| Oanaoni explică (pentru Violleta2022):

Cine a zis că nu m.a satisfăcut? Și dacă unii nu dau pe iubitele lor "ceapa degerată " cum zici tu, asta nu înseamnă că toți sunt la fel
Eu doar am întrebat, restul nu are ce să te intereseze cel fac altele cu viața lor. Este un site de întrebări și răspunsuri.Treaba ta este să îmi răspunzi dacă știi, nu să critici. Scuze că sunt răutăcioasă, dar și tu ai dat o urât! Mersi de răspuns!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Oanaoni):

Intoarce-te in cazul asta la ginecolog si mai intreaba odata, daca nu ai inteles bine.
Se pare ca esti totusi inconstienta de faptul ca ai ciclul de tip neregulat, dar insiatati sa tii o aplicatie care este inutila pentru tine, atata vreme cat medicul ti-a calculat ovulatia si ti-a dat alte date.
Ma rog, joaca fara prezverativ in perioada fertila va duce in final la o sarcina, dar asta este decizia si riscul tau.