| AdinaCrissa a întrebat:

Hello dragele mele. Ce mai faceti? Am si eu niste intrebaribig grin Va rog sa imi raspundeti. Dau si fundita, bineinteleshee hee
1. Am 14 ani jumate si ma machez de la 13 jumate. Adica ma dau cu fond de ten L'oreal, rimel, luciu de buze, blush si putin creion negru. Nu ma dau cu fard de pleoape. Ce ziceti? E rau ca ma dau de la varsta asta cu fond de ten?:-s Nu m-as da deloc, insa am cosuri si nu le suport.
2.Am o verisoara foaaarte frumoasa, are 16 ani jumate, luat si miss boboc, are ochi verzi, sprancene bine definite, par cret, superb, piele cafienie, insa e mica de statura. Noi nu prea ne intelegemlaughing Adica ea nu prea invata bine, pe cand eu sunt olimpica la romana si engleza si invat la cel mai bun liceu din oras si parintii ei o tot compara cu mine si ea a cam prins ciuda pe mine. Fara sa ma laud >acum,:", multi imi spun ca sunt foarte frumoasa, am ochi negri, satena, inalta, piele cafenie, de asemenea, insa eu mi-as dori sa am ochi verzi, ca ea. Mama mia cand o vad ce frumos se machiaza...as vrea si eu. Adica ea e frumoasa si naturala dar cand se macheaza zici ca e papusa din vitrina si face poze superbe, senzualelaughing. Si eu sunt foarte fotogenica, dar eu mereu in poze ies dulcica, inocenta nu HOT, cum mi-as dori eu...deci sa fac sa fiu mai Hot in poze?
3. Verisoara mea se da cu eyeliner, adica cu creoin pe pleoape, insa mie nu imi sta bine. Oare de ce? Depinde si de culoare ochilor?
4. La ochii negri ce culori merg pentru machiaj?
Va multumesc anticipat:*

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

HOT la 14 ani!?

Fii serioasa si tine-te de scoala!

Si lasa si fondul de ten in pace ca la 18 ani o sa arati ca o mumie.

| lolly a răspuns:

Uite eu iti spun pentru cosuri sa folosesti un baton corector (oriflame, avon) ti-l recomand pe cle de la avon. si un sapun special pentru fata sa te speli cu el dimineata si seara. ar trebui sa renunti la fondul de ten pentru ca o sa ai nevoie de el mai tarziu. cosurile apar de la pubertate, corpul tau se dezvolta. faci doar sa le acoperi, dar nu e nevoie. eu folosesc baton corector si eu am cosuri ca orice fata, am 16 ani dar ma dau doar pe cele care se vad foarte tare, trebuie sa imi las fata curata sa se mai traga din cosuritongue si se usuca si gata. daca pastrezi igiena. renunta la fondul de ten nu iti face bine de la varsta asta, mai incolo daca o tii tot cu el vei avea o fata ca o vrajitoare. pentru ochi negri

Machiajul ochilor negri

Sunteti interesata de un machiaj pentru ochi negri? Ei bine, aflati ca acestei culori i se potrivesc toate nuantele de fard. Exista o libertate mult mai mare a nunatelor fata de ochii caprui. De multe ori, persoanelor cu ochi negri li se interzicea machiajul cu nunate inchise, ceea ce nu este intru totul adevarat. Machiajul ochilor negrii este cel mai reusit daca se folosesc nuante de negru, mov inchis, bleumarin si gri. In plus, daca vei sti sa creezi o concordanta cromatica a irisului cu genele si sprancenele, vei avea cea mai misterioasa si gingasa privire.

Fundita?big grin

| Crisu_7532 a răspuns:

laughing) fantastic.esti olimpica la romana dar ba scrii "macheaza", ba scrii "machiaza"laughing cam cat de prosti ne crezi? Cat despre make-up, eu as zice sa renunti de tot la fondul de ten. Fondul de ten e bun daca ai 2-3 cosuri micute si discrete. in schimb, daca ai intr-adevar o problema cu cosurile, fondul de ten le va face sa arate oribil. asa ca renunta o perioada la el si concentreaza-te pe problema cosurilor. eu iti recomand "PureActive" de la Garnier. usuca foarte repede cosurile si nici nu raman urme. Asta ti-o spun din experienta proprie dar eu am folosit-o pentru vreun cos care aparea intr-un moment nepotrivit pentru ca nu am avut probleme cu tenul. Chiar daca tu ai probleme, incerca intai cu crema asta, poate functioneaza. Nu e scumpa, costa in jur de 40 de Ron.
Lasa deoparte pozele "hot" si "senzuale" ca ai abia 14 ani. vrei s-o apuci deja pe drumul ALA?

| VacutzaRoscata a răspuns:

Hot in poze?
nu-ti place fata inocenta in poze si vrei sa ai fata de[ma abtin]sau cum?
ce va trebuie poze din astia de pitzi nu va inteleg oh go on
fa poze dezbracata daca vrei sa fie HOT straight face ...doamne

| Dσℓℓу a răspuns:

Cu machiatul ar fi bine sa o lasi mai moale pentru ca atunci cand vei fii de 30 de ani vei avea tenul mai urat.E bine sa incepi de la o varsta mai mare.Si daca ai cosuri nu iti umvbla la ele.Ia o crema buna usoara si da-ti in fiecare seara.Da-ti cu iaurt pe fata si fa-ti ceaiuri de musetel si spalate cu ele.Fa-ti diferite masti.A si in legatura cu pozele.Inca esti copil acum nu trebuie sa iesi in poze "hot", traieste`ti copilaria.Si nu trebuie sa iesi in poze neaparat provocatoare.Asta cand esti mai mare.Acum depinde multe persoane ies diferit.Ap bucura`te de ochii tai pentru ca dumnzeu ne-a dat ochii parul si tot ce avem sa ne stea bine si cu ele.Mie mi se par cei mai frumosi ochii albastri si negri:X...La ochii negri merg multe culori.Incearca albastru, verde, mov.Mai multe incearca ce-ti place tie. Daca nu iti sta bine cu creion de pleoape asta e.Nu e o tragedie.Iti va sta cand mai cresti poate.Ia-o mai incet cu machiatul pentru ca daca folosesti asa multe farduri, machiaje cand vei fii matura fata ta va imbatrani mai repede.Fii naturala, asa e cel mai frumos! Bafta si mai incet ca machiatul!

| SaveAngel a răspuns:

1. Si eu n-am dat cu fond de ten (am 13 ani) pana cand mama m-ai interzis sa il mai folosesc sad Plus ca pielea noasta e,, cruda" si nu poate respira nici prin cel mai bun si mai scump fond de ten
Si cosurile daca nu te mai dai cu fond de ten trec de la sine. Poti folosi sapun Dove.
Aknesol nu iti recomand mi sa cojit pielea de la el nu nu imi treceau nici cosurile.
2. Sa sti ca e mai bine sa fi dulcica decat Hot. Baietilor le plac cel mai mult astawinking
3. Iti trebuie o nuanta corespunzatoare si sa se potriveasca cu nuanta ochilor tai. Poate ea foloseste o nuanta care i se potriveste, de aia ii sta bine happy
4. Pentru ochii negri merg : roz bombon, negru, albastru, galben, si alb pentru evidentiatorwinking.
Funda?winking :*