| lorenelorena a întrebat:

Hello everybody! Funda+ vot pentru cine ma ajuta...Deci sunt in clasa a 6-a si am 13 ani. Imi place de un baiat care e in a 8-a. Colegei mele de banca (best friends) ii place si ei de el, dar asta nu e o problema deoarece ii place de un alt baiat mai mult si isi schimba prietenul in fiecare saptamana. Tin sa mentionez ca acel baiat de car-mi place e prieten al fratelui meu (mai mare) si il cunoaste si mama si tatal meu. Nu am spus nimanui ca-mi place de el. Dar mai am o problema: el are sau a avut nu sunt sigura prietena intra 10-a si cam toate fetele fug dupa el pentru ca seamana un pic cu Justin Bieber (mie nu-mi place ne asta de Bieber-e un prost). Eu nu-l consider,, bun"(chiar ma enerveaza cuvantul asta) doar ca e destept dragut atata bine etc. adica stiti si voi...
acum intrebarile:
1. Am sanse cu el?
2. Ce sa ma fac ca i-am spus mamei de el ca (prietenei mele ii place de el ) sa vad ce zice si o zis sa-mi vad de treaba ca ala umbla cu din alea de liceu.
3.Cum sa confrunt faza ca e prietenul fratelui meu?
4. Ce fsa fac daca ai mei rad de mine (pentru asta )

Scuze ca am scris atat... Funda + vot

4 răspunsuri:
| ochiverzi91 a răspuns:

1-ai putea avea sanse cu el dar sa nu te plangi daca te lasa pentru alta (la urma urmei este tanar si isi schimba prietenele ca sosetele-asa e la moda)
2-daca o sa afle mama ta ca vrei sa fi cu el ori te pedepseste,ori iti va tine morala, ori iti va da sfaturi, ori te va lasa sa te arzi singura pentru a-ti da seama ca ai gresit. (depinde cum este mama ta)
3-avand in vedere ca fratele tau este prieten cu el ar putea fi o scuza buna sa te bagi in seama(ori fratele tau o sa ii interzica sa stea cu tine pentru ca iti vrea binele si nu vrea ca el sa isi bata joc de tine!)
4-sigur nu o sa rada de tine pentru asta! La urma urmei au trecut si ei prin ce ai trecut tu la un moment dat si o sa inteleaga asta.

| kidutzq a răspuns:

Prima regula: parintii au intotdeauna dreptate, vor doar binele copiilor lor.
Daca vrei sa-ti joci sansa, avand in vedere ca tipul asta e prietenul fratelui tau, cel mai bine e sa vorbesti cu fratele si sa-i spui situatia de fapt, ca iti place de tipul respectiv. vezi ce zice despre asta...el il cunoaste mai bine si iti poate spune daca merita sau nu. daca merita, atunci te va ajuta sa-l combini. faptul ca umbla cu fete mai mari nu-l face decat o ''jucarie'', stai linistita. tu doar fa-l sa inteleaga treaba asta. bafta!

| IAmAnonim a răspuns:

1. nu prea ai sanse cu el avand in vedere ca alearga altele de a 10-a
2. are dreptate mama ta
3. habar nu am
4. parinti tai nu o sa rada de tine

| daylove a răspuns:

1.Esti putin cam micuta pentru un prieten. Poate ca prima data incercati sa fiti prieteni si mai tarziu "iubitzi".
2.Mama ta are dreptate.El e in a8a si umbla cu fete de liceu? vai de mine...ciudat.
3.Nu ar trebui sa rada de tine, ar trebui sa iti zica ce e mai bine pentru tine.
Sper din tot sufletul ca ti-am fost de ajutor.
PS:totusi ai putea sa incerci sa ii scrii un biletel anonim in care sa ii spui tot ce simnti pentru el.La mine a functionst asta cand eram de varsta ta.Incearca si u si vei avea 98% sanse la elwinking