| lorenelorena a întrebat:

Hello everybody! Funda+ vot pentru cine ma ajuta...Deci sunt in clasa a 6-a si am 13 ani. Imi place de un baiat care e in a 8-a. Colegei mele de banca (best friends) ii place si ei de el, dar asta nu e o problema deoarece ii place de un alt baiat mai mult si isi schimba prietenul in fiecare saptamana. Tin sa mentionez ca acel baiat de car-mi place e prieten al fratelui meu (mai mare) si il cunoaste si mama si tatal meu. Nu am spus nimanui ca-mi place de el. Dar mai am o problema: el are sau a avut nu sunt sigura prietena intra 10-a si cam toate fetele fug dupa el pentru ca seamana un pic cu Justin Bieber (mie nu-mi place ne asta de Bieber-e un prost). Eu nu-l consider,, bun"(chiar ma enerveaza cuvantul asta) doar ca e destept dragut atata bine etc. adica stiti si voi...
acum intrebarile:
1. Am sanse cu el?
2. Ce sa ma fac ca i-am spus mamei de el ca (prietenei mele ii place de el ) sa vad ce zice si o zis sa-mi vad de treaba ca ala umbla cu din alea de liceu.
3.Cum sa confrunt faza ca e prietenul fratelui meu?
4. Ce fsa fac daca ai mei rad de mine (pentru asta )
Scuze ca am scris atat... Funda + vot

2 răspunsuri:
| Lucian_Enache_1992 a răspuns:

1) din punctu meu de vedere nu ai cine stie ce sanse cu el pentru ca, stii si tu toti baietii mai ales de cls a 8a alearga dupa fete mai mari.
2) asculta de maica-ta ca ea a trecut prin ce treci tu acu si poate stie mai bine, plus ca nu o fi singuru baiat dragut de pe planeta.
3) asta, daca te hotarasti sa faci o miscare ar putea functiona foarte mult in avantajul tau, pentru ca probabil e foarte des pe la tine pe acasa (la fratito) si il poti prinde singur sa vbesti si tu cu el, sa-i cer nr de tel, poti sa.i bagi o scuza sa te ajute la vreo tema ceva. Incearca nu ai nimic de pierdut.
4) daca rade cineva "de al tau "de tine (si asta nu numai in cazu asta, in orice caz in viata se aplica) razi si tu cu ei, pentru ca nu este un ras rautacios, incearca sa nu te ataci si sa fii ceva gen "ee am incercat si eu, ce vreti"
Sper ca te.am ajutat vreun pic.
Multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai lorenelorena eu dupa parerea mea mai bine ti-ai vedea de adevarat de scoala,stai putin! deci eu cred ca mai bine vb cu mama ta despre absolut orice,deci mama ta sa iti fie cea ma buna prietena(eu cu maicamea vb despre absolut orice,baieti,sex,absolut orice,si am fost mai mica de varsta ta,cand am aflat realitatile vietii,ce uni parinti ezite sa vb cu copii lor)daca parintii tai rad de tine rau fac,pentru ca tu incepi sa ajungi la o varsta unde o cam iau razna adolescenti, eu zic sa nu te bagi intre fratele tau si prietenul lui pentru ca se va strica prietenia din cauza ta, si sa stii ca nu ar fi fost vreo problema ca el este mai mare ca tine cu 2 ani sau ca umbla cu gagici de la liceu,nici pe departea,dar este fratele tau la mijloc,draga de multi baieti are sa iti mai placa la nebunie,stiu ca este febra cuplurilor,dar nu te forta prea tare.Dar daca choiar iti place de el si lui de tine stii ce sa faci ca asa nu se intample nimica nici cu tine si nici cu prietenia lor,lasa-l pe el sa faca primul pas la tine,si daca chiar se va intampla semnifica ca ii place de tine, daca nu.nu ii place de tine, asa si daca se infiripa ceva vb de prima oara " si cu fratele ce faci"pentru ca fratit-o se va supara daca te face sa suferi.aaa si inca ceva invat-o pe mama ta sa nu mai rada de tine nu conteaza ca este vb de baieti sua de alte lucruri, etc invatati parintii sa iti fie cei mai buni prieteni si sa nu iti fie frica sa le zice o chestie unde numai ei te pot ajuta...eu am 23 de ani si vb de la 11 ani foarte multe chestii, daca ne vezi vb si la ora actuala nici nu zici ca sunt parintii mei, zici ca m-am imprietenit cu niste vecini mai invarsta ca mine si nu se mai scapa de minetonguelaughingaaa si vreau sa iti zic ca sunt crescuta de familie militarabig grinbig grinbig grinbig grintongue