| meli120 a întrebat:

Hello!
Fetelor, ce parere aveti despre barbati disperati?
Credeti ca acest lucru poate anula orice alte calitati?
Disperarea poate masca restul calitatilor la un barbat, ducand la pierderea interesului?
Considerati ca negativismul si lipsa de incredere in ei poate fi un motiv pentru care au ajuns singuri?
Eu sunt de parere ca negativismul nu e bine vazut in ziua de azi si se trag singuri in jos, iar adevaratul lor dezavantaj nu e ca sunt virgini.
Fac un sondaj de opinie, poate reusesc barbati de pe aici sa realizezi din ce motive sunt singuri.
Vad ca se promoveaza un curent aici ca femeile sunt materialiste sau obsedate de fizicul/fata unui barbat.
In mass media sunt promovate mult mai mult standarde de frumusete referitoare la femei si objectificarea femei e mult mai intalnita.
Ei se plang ca ce greu e sa fi barbat.
Fetelor ati vrea sa aveti asa putine griji ca si ei? Am avea si noi timp sa ne plangem probabil...
Ce calitati va intereseaza cel mai mult la un barbat?

Am niste intrebari si pentru barbati de aici, care se plang ca nu isi vor gasi vreodata o relatie...
Ce cautati la o femeie?
Sa zicem ca va propune o fata sa fiti cu ea, o sa va puneti o droaie de intrebari ca oare ce are femeia aia de castigat din asta?
Va tot imaginati cat de rea imagine au femeile despre voi, cand majoritatea au alte prioritati, decat sa isi bata capul cu tot felul de imaturitati.
Aveti lipsuri? Nu le aruncati pe femei, rezolvati problema si dupa aia o sa aveti iubite, nu sariti ordinea in care se desfasoara lucrurile.
Aveti grija si la ce femei va uitati, dar ma indoiesc ca o persoana poate fi refuzata doar pentru infatisare.
Stiu ca la voi barbati asa functioneaza pe infatisare de obicei, dar nu ne puneti in aceeasi oala.

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Poate ai observat și tu, sau poate mă înșel, dar numai bărbații care n-au parte deloc de femei deschid discuții și comentarii negative despre "comportamentul" și "pretențiile" femeilor.
Toți spun "nu arăt bine, de-aia n-am succes la femei".
Dar ai auzit vreunul spunând "am un caracter nasol, de-aia n-am succes la femei"?
Cu toate că discutând cu ei pe site-ul ăsta, chiar înainte de a știi dacă arată bine sau rău, îți cam dai seama unde e "problema".

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aveti grija si la ce femei va uitati, dar ma indoiesc ca o persoana poate fi refuzata doar pentru infatisare, mai ales de femei.

laughinglaughinglaughing ce înfățișare, daca ai vocea subțire te elimina asta e ipocrizie, la ambele sexe conteaza fizicul, fizicul este testul final

| meli120 explică (pentru RAY):

Iti place sa te bagi in seama?
Sincer pe mine nu m-a refuzat nimeni din cauza vocii. Sincer ar fi o idee sa refuz barbati asa, e mult mai simplu decat sa le explic ce si cum, aparent unii au IQ limitat si nu isi dau seama singuri. rolling on the floor

| meli120 explică (pentru RAY):

Fizicul e important pentru o relatie de distractie, acolo e testul final.
Ce calitati ai? Daca ai 0 atunci nu te da vina pe fizic ca e doar un factor. happy

| meli120 explică (pentru RAY):

Vai, te-am confundat cu RTX.
Scuze, imi umple ala PM cu parerile lui.
Nu lua in seama intrebarea cu bagatul in seama.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

La prima vedere vezi fizicul

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai nu e din cauza caracterului, de-aia nu spunem!

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

"La prima vedere vezi fizicul"

Corect.
Dar populația masculină nu e formată doar din "FețiFrumoși" și din "bărbați urâți ca dracu".
Femeile nu se uită la un bărbat și se îndrăgostesc sau se uită la un bărbat și vomită.
Majoritatea sunt oameni obișnuiți cu fizic și înfățițare comună/obișnuită.

Faptul că tu consideri că o femeie se uită la înfățișarea unui bărbat și gata, știe clar, absolut tot și tot ce îi e necesar despre el... e o mare aberație.
Dar dacă o femeie stă de vorbă cu un bărbat și își dă seama că e un idiot și are un caracter infect... deja știe cam tot despre el. laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Exagerezi,trăiești la extreme,eu nu am spus ca toate femeile vor doar fotomodele sau fotomodele, pentru ca nici nu se poate asa ceva,majoritatea sunt compatibili din punct de vedere fizic,exista și minorități de barbati urâți cât și de frumoși, dar majoritatea se asemăna,nu neg ca aspectul social nu contează, dar sa fii plăcut fizic, numai exagera, trăiește la extreme, fii în echilibru

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Tu grasule ești un tip frumos dar dacă începi sa ma jignești tot o sa iau în ma înțelegi, da contează fizicul, dar nu e baza relației, baza e încrederea

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Man, n-ai dormit bine azinoapte?
Îți spuneam niște lucruri la modul general. Nu vorbeam de tine. Crezi că mă apuc acum să mă iau de tine și să te jignesc?

Îți explicam doar că fizicul nu are mare importanță când e vorba de persoane comune, obișnuite (așa cum sunt majoritatea).
Mult mai important e felul de a fi, caracterul omului.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Am dat un exemplu prin care sa explic ca și caracterul contează

| Hammurabi a răspuns (pentru meli120):

Poate ai observat și tu, sau poate mă înșel, dar numai bărbații care n-au parte deloc de femei deschid discuții și comentarii negative despre "comportamentul" și "pretențiile" femeilor.
Toți spun "nu arăt bine, de-aia n-am succes la femei".
Dar ai auzit vreunul spunând "am un caracter nasol, de-aia n-am succes la femei"?
Cu toate că discutând cu ei pe site-ul ăsta, chiar înainte de a știi dacă arată bine sau rău, îți cam dai seama unde e "problema".

| Drimmero a răspuns:

E drept ca sunt multi pe aici care se plang ca sunt singuri si ca viata lor nu are sens pentru ca nu au o relatie, asta e prostie mare, nu au niciun drept sa se planga de asta cand in lume sunt oameni pe patul de moarte, oameni care traiesc pe strazi, oameni fara maini/picioare, oameni bolnavi si saraci, astea sunt adevaratele probleme ale vietii, nu faptul ca nu ai ei relatie, imi e mila de ei dar negativismul lor e prea mare si nu vor putea sa atraga decat tot negativism in jurul lor, insa nu e nici chiar ca tine, pentru ambele sexe un criteriu important in alegerea partenerului e aspectul fizic, hai sa nu ne ascundem dupa degetele mainii ca nu avem loc si suntem vazuti, evident ca nu doar aspectul fizic conteaza, dar ala e baza atractiei, oricat de sappiosexuali s-ar da unii si ar veni cu cascade de ipocrizie ca pentru ei fizicul nu conteaza, in acelasi timp nu ar sta cu muma padurii sau cu vreun urangutan. Fizicul mereu o sa fie usa, iar dupa usa se afla alte calitati care te tin langa persoana respectiva cum ar fi personalitatea, inteligenta, felul ei de a fi, in completare cu fizicul te poti indragosti de persoana aia si poti forma o relatie, nu am zis ca toti trebuie sa fie scosi din reviste, exista gusturi de la toata lumea pentru toata lumea, dar hai sa nu mai anulam importanta fizicului ca nu e chiar asa, la ambele sexe un criteriu de selectie e fizicul, ca ai de ales intre 2 persoane care fizic te atrag dar una din ele are mai multe calitati misto si o alegi pe cea de-a 2 pe baza asta e altceva, sunt situatii si situatii.

| meli120 explică (pentru Drimmero):

Adevarat, alti au probleme mult mai grave. Multe persoane sunt singur/e, dar nu ii vezi plangandu-se pe net.
Aspectul fizic conteaza cel mai mult cand e vorba de ceva nu foarte serios. Am intalnit cativa barbati casatoriti la varsta mea, iar majoritatea au recunoscut ca sotia lor nu e "rupta din soare", dar cand e vorba sa insele se uita doar la "bunaciuni".
Nu fizicul castiga orice batalie pana la urma, e relevant in anumite conditii.
RAY a zis de compatibilitatea din punct de vedere fizic, e cea mai corecta abordare in majoritea cazurilor. Din cauza asta e extrem de dubios ca sunt mereu refuzati, daca se uita la femei de nasul lor ca sa zicem asa.
Presupunand ca cunosti acea persoana intr-un context care sa te faca sa te gandesti la dating, atunci da fizicul e relevant.
Fizicul are o importanta majora, daca nu cunosti persoana.
Din propria experienta si din ce am mai auzit, relatiile pornite asa rar tin prea mult.
Cele mai multe relati care rezista, au pornit de la o simpla prietenie. Ar fi chiar aiurea sa fie persoane care isi analizeaza prieteni ca sunt urati cu spume sau nu.
Majoritatea de pe aici care se plang, ma indoiesc sa sunt diformi sau au vreo problema atat de grava, incat sa se considere urati cu spume.
Am interactionat cu cateva persoane de aici pe Instagram, nu ii pot numi urati, nici macar prosti, sunt alte motive in spate, desi sunt unele persoane pe aici care i-ar face pe toti urati ca sunt virgini la o anumita varsta.

Am remarcat la toti ca isi cer scuze excesiv si scriu o gramada, totusi au o stima scazuta de sine. Multe femei considera comportamente de genul obositoare, putine inteleg ca iubirea pentru propria persoana e ceva rar in ziua de azi.
Adevarat ca sunt situatii si situatii. Femeile poate ca au asteptari exagerate, dar cele cu picioarele pe Pamant o sa se multumeasca cu un barbat cu care se pot intelege.
Eu personal cunosc destule femei singure, toate se plang ca tot peste idioti dau care le transforma chat-ul in sexting cu prima ocazie.
Nu sunt nici proaste, nici urate, dar nici nu iasa din casa prea mult.
Eu cred ca principala problema consta in faptul ca lumea sta prea mult in casa, e si pandemie, nu interactioneaza in viata reala.
Putini au taria de caracter sa recunoasca ca sunt timizi si antisocial in viata reala si pe net se plang ca e din vina aspectului.
Cuceritul pe net, mi se pare o porcarie, nu duce nicaieri, femeile nu au incredere in barbati din online foarte usor. Multe dintre ele nici nu citesc mesaje de la persoane random, prea multe experiente neplacute, mult mai probabil decat sa analizeze poza si sa ii incadreze la urati.
Aplicatile de dating sunt o porcarie, nu am incercat si nici nu voi incerca, dar am auzit de la altii.
Sincer ultimul tip de care mi-a placut nu era deloc frumos, sincer nici nu il incadrasem in vreo categorie pana sa aud pareri de la alti.
Putin imi pasa de parerea lor, nu o cerusem oricum, le intelesesem ingrijorarea vizavi de alte aspecte cu privire la el totusi...
Daca as fi analizat matematic tot, probabil nu ar fi ajuns sa imi placa de el, deci mai sunt si "fraiere" ca mine, care nu pica in cap doar din cauza ca vad un tip care arata calumea sau are bani.
Daca arata bine ma uit cateva secunde la el si aia e, nu ridic pe nimeni pe un piedestal, poate are o personalitate de tot ***.
In viata te simti atras/a de multe persoane, nu neaparat vrei sa interactionezi cu ele sau ceva mai mult cu ele, deci un aspect bun nu iti garanteaza neaparat ceva.
Imi pasa doar ca ma intelegeam bine cu el, avea personalitate.
Cel mai pozitiv om, desi dormea uneori 4 ore ca avea de lucru sau isi ajuta prieteni, nu l-am auzit o data sa se planga. Extrem de bine crescut, rar in zilele astea. Au fost multe aspecte, dar pe scurt ar fi ca era charismatic, deloc plictisitor.
I-am zis ca imi place de el, sincer e complicata situatia deci nu o sa dezvolt subiectul. Tot il consider un tip misto, e irelevant raspunsul lui. In viata castigi sau pierzi, iar ancorarea in trecut nu aduce nimic bun.

| Drimmero a răspuns (pentru meli120):

In mod clar cei care se plang ca nu au iubita au mult mai multe probleme ce nu tin doar de aspectul fizic, e vorba de comportament, poate sanatatea mentala, personalitate, inteligenta si altele, daca nu dispun de niciuna din astea enumerate ii inteleg ca e mai greu sa gaseasca pe cineva, dar pot lucra la persoana lor, chiar si la fizic mai pot imbunatati chestii, daca sunt grasi pot slabi prin sport si atentie la alimentatie, sala etc, daca sunt prea slabi pot manca mai mult si sa puna pe ei, daca au probleme cu dantura, tenul se rezolva prin mers la medic, daca nu atrag atentie prin haine pot urmari ce haine le plac lor si sa se imbrace exact cum le sta bine si cum se simt ei confortabil, daca nu le place freza lor sa mearga la frizer si sa incerce sa isi faca o freza potrivita formei fetei lor, deci variante exista si la fizic sa ti-l imbunatatesti, cat despre comportament in cele mai multe cazuri e necesar sa iasa afara, sa socializeze, sa cunoasca oameni, sa nu arate intentiile de disperare, sa se axeze pe pasiunile vietii lor, adica ei prefera sa se planga si sa nu schimbe nimic, cum ziceam, negativismul atrage tot negativism, era culmea sa atraga lucruri pozitive, raman la pararea ca fizicul e principalul impact al atractiei iar dupa asta trebuie mentinuta atractia asta prin calitati ce tin de un 'tablou' moral, una fara alta, adica fizic+ personalitate nu duc nicaieri, poti intr-o oarecare masura sa pacalesti atractie avand una din ele dar nu va merge.

| Brizbriz a răspuns:

'acum 12 ore | meli120 a întrebat:
Hello!
Fetelor, ce parere aveti despre barbati disperati?"

din experienta mea, o fata recunoaste disperarea de la prima vedere, si apoi se tine la distanta MAXIMA posibila
e mai rau decat sa fii batran, gras si chiar imputit

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Negativismul in relatii vine din experiente negative(refuzul), iar refuzul vine in principal din cauza aspectului fizic! Fizicul este cel mai important atat in relatiile de lunga durata cat si cele de scurta durata!

| meli120 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Adevarat, creierul nu conteaza. laughing)
Imi i-au barbat pe post de tablou.

| Trixt3r a răspuns:

Sincer eu cred ca subiectul asta este putin mai delicat decat il colorezi tu. Eu o sa fiu sincer, cu riscul de a fi judecat si de a deveni tinta de aruncat cu pietre.

Cred ca pentru ambele sexe cel mai important este cum te comporti si ce personalitate ai, cat de social esti.

In ultimul timp eu caut in primul rand tariful, pentru ca sunt satul de toate printesele fitoase, mai bine dau 100 de lei si nu am stress.
Imi cam lipsesc, ce-i drept, zilele in care invitam o fata la suc si pana deschideam prima bere vedeam cum ea o topea pe a 5-a.
Imi lipsesc si serile in care ieseam la un film, sau un restaurant si incercam sa-mi dau seama daca am reusit sa injur intr-o saptamana cat a injurat ea in 40 de minute, asta daca nu eram ascuns pe sub masa de rusine.

Eu cred personalitatea conteaza mult, cat si felul in care esti crescut. Daca esti social, nu cred ca are importanta mare aspectul, e nevoie doar sa stii cum sa te comporti, cum sa arati respect si cum sa apreciezi o persoana...
Atunci cand un barbat pare disperat, de cele mai multe ori este pentru ca nu stie cum sa se comporte. Iar unii barbati care nu stiu cum sa se comporte duc asta la extrem si incearca tot felul de comportamente libidinoase care pe femei le dezgusta atat cat ne dezugusta printesele fitoase pe unuii dintre noi, barbatii.

Eu merg pe premiza ca atragi ceea ce esti. (ce se aseamana, se aduna).

| Trixt3r a răspuns (pentru Trixt3r):

Sociabil.*

| meli120 explică (pentru Trixt3r):

5 beri asa repede? Omg...
Sunt curioasa unde ai agatat asemenea tipe.
Eu o data la vreo 3 luni scap o injuratura cand interactionez cu un barbat.
Prima data toti sunt socati la modul ca trebuie sa tina minte. laughing
Sincer si eu pun mult pret pe imagine in public, deci nu stiu cum ai putut sa te afisezi cu asemenea tipe.
Sincer eu ca femeie nu suport printele, este de inteles. Mie personal imi aduc aminte si de barbati, care sunt crescuti in puf de mamici. rolling on the floor
Adevarat.

| Trixt3r a răspuns (pentru meli120):

Din pacate nu exita padure fara uscaciuni, cum se spune in popor.
Cunosc destule povesti legate de ambele sexe, atat printisori crescuti in puf cat si printese. Am un prieten care lucreaza ca taximetrist si povestile care le poate spune el sunt demne de stand-up, nu vrei sa stii ce sunt dispuse aceste printese sa faca pentru o cursa de 10 lei, la 4 dimineata, rupte de bete la plecarea din club.
Bottom line > Probleme sunt de ambele parti ale "baricadei", nu putem generaliza si nu putem arunca cu vina doar pe unii sau altii.

Răspuns utilizator avertizat
| Angelindeed a răspuns:

Un bărbat care e disperat are probleme mintale. Nu mai contează calitățile. Nicio calitate nu poate compensa sănătatea mintală.