| EvaEvita a întrebat:

Fetelor, ce preferati : un barbat frumos dupa care toate femeile intorc capul sau un barbat potrivit ca infatisare?

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta frumusetea exterioara a barbatului, ci educatia lui, sentimentele lui pentru tine, comportamentul lui, respectul samd.

| Drimmero a răspuns:

Intrebarea asta e spusa cu subtil ca fizicul nu conteaza asa de mult de unele, dar se contrazic singure, e buna intrebarea pentru circoteca creata!

| Plato a răspuns:

Am si eu o intrebare: cine stabileste cine e foarte frumos si cine e potrivit?
Intrebarea ta e de-a dreptul stupida.

| Endoryus a răspuns:

O fata/femeie intodeauna vrea sa fie ea inima petrecerii, cea care fura ochii la toti. Nu o sa vedem noi pe una urata cu unu frumos(evident ca sunt cazuri dar foarte rare ). Ce sa mai zic de competitie. Mai linistita sta ea cand el e gras si urat si are sanse mici de inselat decat daca ar fi Hugh Jackman si toate ii se arunca la picioare.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Ala e considerat frumos? Il stiu din filmul "Mizerabilii", nu credeam ca e ceva sex-simbol.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Tu nu poți deosebi o femeie foarte frumoasă de una obișnuită?

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Ba da, frumoasa pentru mine, obisnuita pentru mine. Nu exista urata in general, ca frumusetea e relativa.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Păi există femei foarte frumoase unanim acceptate. Că de-aia se fac concursuri de frumusețe.
Dacă nu s-ar putea face o delimitare unanim acceptată între persoane bărbați/femei foarte frumoase/frumoși și alții obișnuiți, n-ar mai exista concursuri de frumusețe.
Deci frumusețea fizică (că despre asta e vorba) nu e chiar relativă.

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Uite, de exemplu, Andreea Raicu a castigat multe concursuri de frumusete. Totusi, mie mi se pare submediocra.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Despre ce vorbesti tu sa zicem de la "mediocru" in sus.

Existã in univers "golden ratio" prin care ne e placut unele aspecte feminine/masculine la ochi.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Și mie, arată ca un panda anorexic pe heroină. Concursurile de frumusețe sunt doar niște afaceri.

| Raven a răspuns:

Un bărbat după care întorc capul toate femeile ar fi o sursă de stres, te-ai teme tot timpul să nu cumva să răspundă avansurilor uneia dintre femeile respective, asta char și dacă tu, la rândul tău, ai fi frumoasa frumoaselor. Plus că ar putea fi un narcisist care ar sta la oglindă mai mult decât tine laughing
Dacă nu e chiar Adonis, s-ar putea să aprecieze mai mult ce are acasă și n-ar zbura din floare în floare.
Până la urmă, indicat e să alegi cu inima, doar nu faci concurs cu prietenele tale, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avea rost sa pui intrebarea, si celelalte il aleg pe cel potrivit. Nici urat cu spume, nici "handsome" pentru ca sunt speriate/sau au insecuritati cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt curioasa cine ar zice(sincer) ca prefera a doua varianta.

| Alexxiax98 a răspuns:

Un barbat potrivit pentru mine. Nu il iau pentru showroom, il iau pentru mine. N-am nevoie de admiratia si aprobarea nimanui.

| pagliaci a răspuns:

Intrebarea e daca te prefera el pe tine. Tu pretentii poti sa ai cacalau.

| Salisa a răspuns:

Este o întrebare cu du-te, vin-o. Un bărbat care este plăcut ochilor, poate sa fie ușor distras de atât "atenție" pe capul lui. Sau poate foarte bine sa fie pe cât de frumos pe atât de prost. Frumusețea este trecătoare. Și poate ce mie mi-se pare frumos ție nu o sa ti-se para la fel. Consider ca trebuie sa îți placa ție, nu lumii. Deci cred ca o sa aleg varianta 2.