| bluesky a întrebat:

Hello! Imi place de un baiat din scoala cu un an mai mic ca mine, dar problema e ca lui ii place de prietena mea! Eu nu am vb cu el nimic, azi i-am trimis un sms dar nu are nr meu si m-a intrebat cine sunt si i-am zis ca o admiratoare si ca ii voi spune incurand cine sunt. Acuma nu stiu ce sa fac? Sa ii zic cine sunt sau sa mai vb cu el prin mesaje anonime, daca da, ce sa ii mai scriu? Sau sa ii zic ca imi place de el? Totusi nu vreau sa cad in penibil sa umblu eu dupa el si el sa ma refuze. Ce sa fac? Mersi!

2 răspunsuri:
| Lavinia218 a răspuns:

Cel mai bine prinzi curaj si ii spui face to face ca iti place de el!

| ShimmEr a răspuns:

Ai inceput prost, nu te supara. Mai bine nu ii trimiteai mesajul.happy Si din cate am citit, am inteles ca tu nu ai vb niciodata cu el?! Daca nu-l cunosti ca persoana, las-o balta. Nu conteaza daca ai 10 ani sau 20! Nu poti sa placi pe cineva din purul fapt ca-i dragut. In fine, daca ai vorbit cu el, te cunoaste etc. ii poti spune ca prietena ta ti-a luat telefonul si a vrut sa faca misto de el.

Acum, sa presupunem ca il cunosti, incearca sa preteci timp cu el. Da-te pe langa el, si incet-incet va ajunge sa te placa.happy
Vorba aia...Cu rabdarea, treci marea.