| daraa a întrebat:

Hei...am o mica "problema". Un baiat ma place, dar mie nu imi place de el. Adica..imi place de el ca prieten, e de treaba dar nimic mai mult.E cu 2 ani mai mic ca mine, dar asta nu ar fi o problema. M-a intrebat ce as spune daca m-ar intreba daca vreau sa fiu cu el si eu i-am zis ca nu stiu si dupa nu a mai vorbit cu mine (tin sa mentionez ca mi-a trimis mesaj si m-a intrebat, nu am fost fata in fata) si eu nu stiu ca sa-i zic sa nu fie suparat pe mine pentru ca e chiar dregut si de treaba dar eu nu imt nimic pentru el... Ce sa-i spun?

2 răspunsuri:
| biafresh a răspuns:

Poti sa-i zici : "Scuze, dar nu ma simt pregatita pentru o relatie si nici nu as vrea sa stricam prietenia dintre noi."

| maadyii a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa fii sincera cu el. Daca e baiat fin si dragut nu merita sa il aburesti si sa-i dai sperante inexistente. Explica-i situatia, spune-i ca nu vrei sa strici o prietenie frumoasa si ca ai nevoie sa te inteleaga...asta ar fi o optiune, acum na