| RonyJey a întrebat:

Hello. Imi place un tip dintr-a 9a, iar acum sunt a 11a. Am inceput sa vorbim in vara din a 9a spre a 10a, dar el atnci avea prietena insa chiar ne intelegeam bine si chiar nu stiu cum am incetat brusc sa mai purtam cel putin o conversatie in fiecare zi. Vara trecuta, a 10a spre a 11a am inceput iar, bineinteles dupa mult timp in care nu am mai avut nicio treaba unul cu celalalt trecand prin mai multe relatii nereusite, am inceput sa vorbim brusc. Si in fiecare zi si in fiecare seara vorbeam, doar el incepea conversatia pentru ca eu vroiam sa nu ma mai avant atat de tare ca data trecuta. Chiar am crezut ca urma sa fim impreuna cu toate ca el avea prietena atunci dar imi vorbea urat despre ea si zicea ca nici nu stie cum ajunsese sa se bage cu ea. S-a despartit si continua cu aceleasi faze dragute de exemplu imi trimitea melodii gen Voltaj - Tu, sau Mi corazon, si in fiecare seara imi spunea ca iese apoi intra de pe invizibil si imi spunea ca mai sta cu mine pana ies si eu. Cand a inceput scoala la fel vorbeam in fiecare zi dar la scoala nu prea ne intalneam pentru ca nu eram pe acelasi etaj, iar atnci cand eram in acelasi loc nu isi lua ochii de la mine, iar cand ma uitam spre el se ascundea ca un copil din ala tampitel dar extrem de dragut. AM continuat sa vorbim pana prin decembrie in fiecare zi. In tot acest timp eu i-am spus de doua ori ca il plac iar de fiecare daca mi-a sps ca vrea o pauza mai lunga. Iar in decembrie am spus gata. SI m-am bagat cu primul venit. La cateva zile s-a bagat si el cu cineva, iar de atunci conversatiile ni s-au rarit extrem de mult. Acum nu mai sunt cu nimeni, insa simt ca m-am indragostit de el si nu mai pot scapa de asta chiar daca am fost refuzata de doua ori si el acum are prietena de 2 luni nu reusesc sa ii gasesc nod in papura. Nu stiu de ce acum nu mai vorbeste cu mine asa cum vorbeam inainte. Pana la urma el ma vedea ca pe o simpla prietena daca tot nu vroia nimic de la mine, dar dupa ce s-a bagat cu aia tot nu ar fi trebuit sa il deranjeze sa mai vorbeasca cu mine. Oricum nu inteleg de ce la incepu facea fazele alea dragute si la scoala si ma suna si bla bla si tot nu s-a intamplat nimic si s-a racit totul asa dintr-o data... Chiar am nevoie de un sfat. imi Pare rau pentru aceasta "intrebare" atat de lunga si le multumesc celor care au citit-o.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sunteti la varsta la care curiozitatea e enorma si oferta mai mare ca cererea.
Ca sa intelegi,eu cred ca tu esti in pozitia unui parfum scump,intre atatea alte pafumuri,iar el nu mai stie pe care sa-l aleaga,toate ii plac si pe toate le-ar vrea!
Ca sa inteleaga clar ca parfumul care esti tu,il atrage cel mai tare,trebuie sa se mai maturizeze putintel,sa inteleaga exact ce vrea si care parfum il exprima cel mai bine.
Sfatul meu e sa incerci sa-l uiti si sa iti umpli viata cu lucruri care-ti plac,chiar daca inima ta il cere pe el.
Nu va fi usor,dar macar nu vei astepta sperand c-o sa-si deschida ochii!
Traieste pentru tine, draga mea, nu pentru el si nici pentru nimeni altcineva!